Penzion s láskou k lidovým tradicím

Penzion Mlynárka je útulný penzion rodinného typu přímo v Rajeckých Teplicích. Stojí na velmi výhodném místě jen 100 metrů od autobusové zastávky a stanice vlaku. Do 200 metrů od penzionu se pak nachází oblíbené termální lázně Aphrodite.

Ubytováni budete ve stylově zařízených pokojích s TV, internetem a samostatným sociálním zařízením se sprchovým koutem. Zařízení odpovídá celkovému rustikálnímu ladění penzionu.

V rámci polopenze se můžete těšit na tradiční lidová jídla slovenské kuchyně - halušky, pirohy, šúľance i grilované speciality. V restauraci nechybí ani správná výzdoba evokující slovenskou lidovou tradici.

Oblíbené termální lázně a další aktivity

Spa Aphrodite v Rajeckých teplicích nabízí vodní a saunový svět ve stylu antiky, jak na první pohled poznáte podle typických sloupů a soch. Uvnitř areálu najdete léčebný a rehabilitační bazén, venku můžete relaxovat v klidovém a rekreačním bazénu. Voda ve všech kromě venkovního rekreačního bazénu má teplotu kolem 32 - 36 °C, celé vaše tělo se tu tudíž příjemně prohřeje.

V bezprostřední blízkosti penzionu vedou také turistické a cyklistické trasy a jen pár minut vám zabere cesta k blízkých tenisovým kurtům.

Dodatečné info

 • Kupón není možné využít v termínu 19.4. - 22.4. a 1.7. - 31.8.

 • Pokud plánujete pobyt uskutečnit v termínech státních svátků dané země, informujte se o podmínkách uplatnění kupónu přímo v penziónu.

 • Ověřte si dostupnost vámi vybraného termínu telefonicky nebo e-mailem přímo u penzionu. Uvedené termíny v kalendáři jsou pouze orientační.

 • Poté, co si koupíte kupón, pobyt co nejdříve u penzionu závazně zarezervujte. K závazné rezervaci je potřeba uvést číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný pouze s platnou rezervací.

 • Pobyt s dětmi do 12 let není možný.

 • Děti od 12 let či další dospělá osoba 18 €/noc včetně přistýlky a polopenze.

 • Místní poplatek 0,90 €/osoba/noc.

 • Vstup do termálních bazénů po slevě 23 €/den/osoba (původně 28 €) a 15 €/2 hodiny/osoba (původně 19 €).

 • Vstup do saunového světa po slevě 20 €/2 hodiny/osoba (původně 25 €) a 26 €/3 hodiny/osoba (původně 32 €).

 • Kupony je možné do 14 dní od zakoupení vrátit, pokud termín nebyl rezervován u hotelu.

 • Check in od 14:00 hodin, check out do 10:00 hodin

 • Domácí mazlíček zakázán

 • Hotel není bezbariérový

 • Kouření zakázáno

 • Platba kartou není možná

Hodnocení od zákazníků

Vynikající (Renata K.)

Vše odpovídalo popisu, obsluha ochotná, strava dobrá, penzion pěkný, lázně překrásné.

Skvělé (Pavla S.)

S pobytem jsme byli velice spokojeni. Penzion byl příjemný, útulný a čistý. Jediné co nám trochu vadilo, byla snídaně podávaná až od 9 hodin. V případě, že plánujete nějaký vzdálenější výlet, je to již dost pozdě. Personál byl ochotný a vstřícný, strava chutná. Doporučujeme navštívit termální koupele Afrodita.

Vynikající (Ivana B.)

Byli jsme maximálně spokojeni. Příjemný penzion, příjemný personál a velmi dobré jídlo. A koupání v lázních skvělé, přestože počasí nepřálo.

Tipy na výlet

Lietavský hrad

Lietavský hrad

Lietavský hrad je poměrně zachovalá zřícenina vypínající na okraji Strážovských vrchů. Leží mezi obcemi Lietava a Lietavská Svinná a z obou se k němu jednoduše dostanete po cestě. Tato mohutná pevnost měla v dějinách svou důležitou úlohu, ve středověku hrad považovali za nedobytý a pod jeho panství patřilo široké okolí Rajecké kotliny. Hrad je nicméně od roku 1753 opuštěn a prošel různými stádii chátrání. V současnosti existuje sdružení na jeho záchranu.

Budatínský hrad

Budatínský hrad

Budatínsky hrad se nachází v žilinské městské části Budatín, jde o jednu z nejstarších architektonických památek Žiliny. Středověký hrad vznikl už v 2. polovině 13. století. Projděte se parkem (vstup do parku i hradní kaple je bezplatný), nebo se zajděte podívat na unikátní drátenickou výstavu.

Čičmany

Čičmany

Vesnička Čičmany vyniká jedinečnou lidovou architekturou, která vás přenese v čase. Její charakteristický ráz vychází z bílé ornamentální výzdoby dřevěnic. Těch je tu celkem 136 a dohromady tvoří jedinečnou památkovou rezervaci. Podobná ornamentika jako na domech se pak nachází také na výšivkách čičmanských krojů a ubrusů. Obec najdete v obklopení Strážovských vrchů a Malé Fatry, takže si můžete naplánovat klidně celodenní výlet.