Pobyt v jedné z nejvýše položených horských chat v divoké přírodě obklopené štíty Vysokých Tater. Ubytování pro dva v hotelu Bilíkova chata v nadmořské výšce 1255 metrů, polopenze a vstup do sauny, ze které je fantastický výhled na Lomnický štít.
Pobyt v jedné z nejvýše položených horských chat v divoké přírodě obklopené štíty Vysokých Tater. Ubytování pro dva v hotelu Bilíkova chata v nadmořské výšce 1255 metrů, polopenze a vstup do sauny, ze které je fantastický výhled na Lomnický štít.

Unikátní pobyt ve vysokohorském hotelu Bilíkova chata

Horský hotel Bilíkova chata je jedna z nejstarších a nejvýše položených budov na vrcholcích Vysokých Tater. Chata z roku 1934 stojí v místech, kde se původně nacházel komplex Studenovodských lázní. Hotel leží v samém srdci hor - jen kousek od Hrebienku, odkud vede lanovka do Starého Smokovce, turistického centra Vysokých Tater.

Hotel ve stylu typické tatranské architektury je situován v nádherném prostředí divoké přírody s výhledem na okolní štíty hor. Pokoje obložené dřevem, tradiční slovenská restaurace a vinárna s krbem představují pravou, vysokohorskou romantiku. 

Užijete si také saunování s výhledem na Lomnický štít a Studenovodské vodopády, což je naprosto unikátní zážitek.

Perfektní výchozí bod pro horské výlety

Národní park Vysoké Tatry nabízí bohaté možnosti využití volného času. Pokud chcete pobyt strávit aktivně, nachází se v okolí až 600 km turistických tras, mohutné štíty, zelené lesy i vodopády. Přímo od hotelu můžete nastoupit na vysokohorské trasy, které jsou vhodné i pro cykloturistiku. Naše tipy na výlety v okolí:

  • Hrebienok - Starý Smokovec, pěšky nebo lanovkou
  • Štrbské pleso - v létě možnost plavení na loďkách
  • Tatranská Lomnice
  • Aqua city Poprad
  • Thermalpark Vrbov - relax na termálním koupališti 
  • Historický Kežmarok - tradiční centrum regionu Spiš - s unikátní dřevěným kostelem zapsaným na seznamu památek UNESCO
  • Památka Spišský hrad (UNESCO) a Spišské podhradí
  • Ždiar a Slovenský ráj s nádhernou přírodou, vodopády, vyhlídkami, žebříky...

Hodnocení od zákazníků

Vynikající (Jan K.)

Pobyt byl skvělý, dostali jsme vše co bylo slíbeno a spoustu věcí navíc. Personál velmi ochotný a ubytování dle očekávání. Můžeme jen doporučit.

Vynikající (Jana D.)

Byli jsme maximálně spokojení, personál ochotný, ubytování čisté, jídlo dobré (snídaně naprosto perfektní), možná bychom uvítali slovenskou kuchyni. Jinak paráda!

Skvělé (Tomáš G.)

Pobyt byl příjemný, podle očekávání. Jedinným negativem byly společné soc. zařízení s dalším pokojem.