Ubytování v Nízkých Tatrách, v srdci hor, v Jasnej pod Chopkom v horské chatě Koliesko pro dva s polopenzí. Nejvýše položená chata v Demänovskej Doline – Jasnej Vám nabízí ubytování s pohodovou rodinnou atmosférou.

Nově zrekonstruovaná horská chata Koliesko přímo u sjezdovky

Chatu Koliesko najdete v nadmořské výšce 1235 m.n.m. v Jasné pod Chopkom. Chata byla založena už v roce 1948 a po dobu svého fungování se díky své vyhlášené restauraci stala pojmem mezi návštěvníky Nízkých Tater. Jistě oceníte také polohu ubyotvání, které se nachází v blízkosti sjezdovky. 

Poté co chata v minulosti vyhořela, bylo zdejší ubytování přestavěné na rodinný penzion, který se dále drží tradice původní chaty. Ubytování je ovšem celé zrekonstruované, pěkně zařízené pokoje s dřevěným nábytkem, vlastním sociální zařízením a TV Vám poskytnou perfektní prostor pro odpočinek po náročné túře. 

Restaurace s tradicí domácí kuchyně

Pokud se po náročném výletu těšíte na poctivou večeři, kuchyně v rámci zdejší restaurace Vás určitě nezklame. Majitelé si zakládají na tradici restaurace s domácí kuchyní, kterou dokresluje rodinná atmosféra horské chaty. Zaručeně si pochutnáte na bohatých pokrmech připravených z kvalitních surovin, ochutnejte třeba slovenské halušky či další speciality místního regionu.

Túry, jeskyně, Tatralandia a nespočet dalších zajímavosti v blízkosti

Atraktivní poloha chaty představuje perfektní výchozí bod pro túry v Nízkých Tatrách. Centrem Nízkých Tater je Demänovská dolina - nejhezčí a nejznámější dolina, která je středem zdejšího turistického a sportovního ruchu. 

Demänovská dolina odedávna láká turisty svými jedinečnými přírodními scenériemi. Kaňonovitý začátek doliny se směrem k hlavnímu hřebeni Nízkých Tater rozevírá a v jejím závěru dosahuje šířky až 10 km a obepíná severní štít Chopku. Chopok jsou společně s Ďumbierem nejvyšší a nejznámější vrcholy Nízkých Tater.

Dále doporučujeme navštívit:

  • Demanovskou ledovou jeskyni
  • Tatralandiu (největší aquapark na Slovensku, v Česku a Polsku)
  • termály Ginopark Bešeňová
  • Archeoskanzen Liptovská Mara
  • Přehradu Liptovská Mara
  • lanový park Tarzánie
  • různé adrenalinové atrakce jako je paragliding, rafting, paintball, motokáry...

Chata Koliesko

Demänovská Dolina 90 , Demänovská Dolina
Slovenská republika

+421 917 434 814

koliesko@lm.psg.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00