Ubytování v Nízkých Tatrách, v srdci hor, v Jasnej pod Chopkom v horské chatě Koliesko pro dva s polopenzí. Nejvýše položená chata v Demänovskej Doline – Jasnej Vám nabízí ubytování s pohodovou rodinnou atmosférou.

Nově zrekonstruovaná horská chata Koliesko přímo u sjezdovky

Chatu Koliesko najdete v nadmořské výšce 1235 m.n.m. v Jasné pod Chopkom. Chata byla založena už v roce 1948 a po dobu svého fungování se díky své vyhlášené restauraci stala pojmem mezi návštěvníky Nízkých Tater. Jistě oceníte také polohu ubyotvání, které se nachází v blízkosti sjezdovky. 

Poté co chata v minulosti vyhořela, bylo zdejší ubytování přestavěné na rodinný penzion, který se dále drží tradice původní chaty. Ubytování je ovšem celé zrekonstruované, pěkně zařízené pokoje s dřevěným nábytkem, vlastním sociální zařízením a TV Vám poskytnou perfektní prostor pro odpočinek po náročné túře. 

Restaurace s tradicí domácí kuchyně

Pokud se po náročném výletu těšíte na poctivou večeři, kuchyně v rámci zdejší restaurace Vás určitě nezklame. Majitelé si zakládají na tradici restaurace s domácí kuchyní, kterou dokresluje rodinná atmosféra horské chaty. Zaručeně si pochutnáte na bohatých pokrmech připravených z kvalitních surovin, ochutnejte třeba slovenské halušky či další speciality místního regionu.

Túry, jeskyně, Tatralandia a nespočet dalších zajímavosti v blízkosti

Atraktivní poloha chaty představuje perfektní výchozí bod pro túry v Nízkých Tatrách. Centrem Nízkých Tater je Demänovská dolina - nejhezčí a nejznámější dolina, která je středem zdejšího turistického a sportovního ruchu. 

Demänovská dolina odedávna láká turisty svými jedinečnými přírodními scenériemi. Kaňonovitý začátek doliny se směrem k hlavnímu hřebeni Nízkých Tater rozevírá a v jejím závěru dosahuje šířky až 10 km a obepíná severní štít Chopku. Chopok jsou společně s Ďumbierem nejvyšší a nejznámější vrcholy Nízkých Tater.

Dále doporučujeme navštívit:

  • Demanovskou ledovou jeskyni
  • Tatralandiu (největší aquapark na Slovensku, v Česku a Polsku)
  • termály Ginopark Bešeňová
  • Archeoskanzen Liptovská Mara
  • Přehradu Liptovská Mara
  • lanový park Tarzánie
  • různé adrenalinové atrakce jako je paragliding, rafting, paintball, motokáry...

Hodnocení od zákazníků

Skvělé (Jiří V.)

Prostředí hotelu, strava, i počasí bylo super. Vše bylo jak bylo psáno. Personál i majitel příjemný a vstřícný. Líbilo se.

Vynikající (Ilse T.)

Personál úžasný, vstřícný, ochotný, nic nebyl problém. Jídlo velmi chutné, dostatečně velké porce. Snídaně bohatá, i opozdilci měli stále výběr z celé nabídky, vše čerstvé a velmi dobré kvality. A pivo plzeňské! Pokoj i příslušenství čisté, vybavení účelné. Mimořádně hezká poloha chaty Koliesko, výborná dostupnost a úplně mimo nepříjemný stavební ruch a hluk, který jinak vládne v Jasné.

Vynikající (Alena K.)

Pobyt v rekonstruované chatě Koliesko bezchybný, pokoje velmi útulné, sociální zařízení rovněž, přístup pana majitele velmi milý, vstřícný, ochotný.Restaurace zařízena ve starobylém stylu, úchvatná. Maličkou výtku ohledně snídaní-2 dny po sobě to samé, a docela malé porce, pro muže bych to označila jako nedostačující. Jinak maximální spokojenost.

Skvělé (Martin V.)

Obsluha byla příjemná, prostředí restaurace taktéž. Slabší je to z úrovní ubytovací části - klasická horská chata staršího vybavení. Vlastní čisté sociály jsme ocenili. Dal se například zrealizovat pohodový celodenní výšlap na Chopok a Ďumbier a to celý pěšky, z chaty do chaty. Pro rodiny s dětmi je tu k dispozici milion lanovek. Oblíbili jsme si místní "Becherovku" slazenou medem s názvem Demänovka.

Skvělé (Bohumil M.)

Ubytování bylo v pořádku. Pobyt, strava i poskytnuté služby také dobré. Personál byl ochotný.

Vynikající (Rastislav K.)

Všetko zodpovedalo popisu. Strava v rámci ceny bola v poriadku (dostačujúca polpenzia). Personál - majitelia priateľský a milý. Ľudom odporúčam dovolenku v Nízkych Tatrách v chate KOLIESKO!!! Ten kľud, ticho, privátne prostredie...oveľa lepšie ako vo Vysokých Tatrách. Je to najvyššie položené ubytovanie v Demänovskej doline. Krásny výhľad (vid.foto)

Skvělé (Jaromír S.)

Ubytování bylo výborné, pouze výhled z okna pokoje byl omezený lesem, ale člověk stejně nemá v horách sedět na pokoji. Mimochodem bylo by dobré doplnit do oken sítě proti hmyzu. Komáři tam sice nebyli, ale všelijakých můr habaděj. Večeře vynikající !!!! Snídaně mohly být bohatší, ale nám to stačilo. Personál velmi ochotný a vstřícný.

Vynikající (Hana F.)

Pobyt se nám velmi líbil, ubytování bylo velice dobré, strava také na výbornou. Chata je velice výhodně umístěna, takže chatárovi i počasí dávám jedničku s hvězdičkou.

Skvělé (Jiří M.)

Prostředí horské chaty bylo velmi hezké. Chata samotná byla čistá, jídlo bylo dobré, obsluha příjemná.

Skvělé (Martin S.)

Pokoj čistý a prostorný, strava katastrofální - snídaně pouze salám, sýr, máslo, marmeláda a chleba, zeleniny ani kousíček a to i na večeři. Personál snaživý. Strava byla kritizována v recenzích hotelu, takže to jen potvrzuji.