Prožijte jarní či letní dovolenou v rakouských Alpách v Hotelu Berghof *** v oblíbené lokalitě Tauplitzalm. V ceně máte polopenzi, neomezený vstup do sauny i stolní tenis a šipky. Vítané jsou rodiny s dětmi, ty mají pobyt do 7 let zcela zdarma. Během dovolené si užijete i výlet turistickým vláčkem "Bummelzugfahrt".

O ubytování

Hotel Berghof *** stojí v 1 650 m n. m. v oblíbené lokalitě Tauplitzalm v rakouských Alpách, mezi pohořími Totes Gebirge, Dachstein a Grimming v oblasti tzv. Solné komory. Ta je známá především pro svá křišťálově čistá jezera a jiné přírodní krásy.

Přímo u hotelu najdete stanici čtyřsedačkové lanovky Tauplitzseelift, až 42 km širokých upravovaných sjezdovek, 130 km běžkařských tras, dětský park a sáňkařskou dráhu. Co víc si v zimě můžete přát? Pro odvážné je tu potom skokanský můstek Kulm (15 km), který je nejvyšším přírodním můstkem na světě a pravidelně se zde pořádají závody Světového poháru. A pokud se chcete po dni na svahu pořádně prohřát, navštivte lázně GrimmingTherme (13,5 km) v Bad Mitterndorfu nebo lázně Narzissenbad (28 km) v Bad Aussee.

V létě je tato oblast hodná dovolené také. V blízkém okolí hotelu se nachází nespočet krásných jezer, udělejte si výlet například k Tauplitzskému vodopádu nebo okolo tří jezer, Grundlsee (26,5 km), Toplitzsee (33,6 km), Kammersee (33,6 km) - ať už pěšky, na kole nebo loďkou. Za návštěvu rozhodně stojí i Dachsteinská ledová jeskyně (45 km), která patří k největším ledovým jeskyním v Evropě, a navíc zde budete mít k dispozici audioprůvodce v češtině.

Za kulturními zážitky a památkami doporučujeme vyrazit do sousedního města Bad Mitterndorf (11,6 km), kde můžete navštívit zámky Schwanegg a Grubegg, Muzeum historie Strick nebo Muzeum pletení. Udělejte si výlet také do města Bad Aussee (26,4 km), kde má dlouhou historii těžba soli, můžete si tak prohlédnout historické budovy solivarů nebo se podívat do starého solného dolu. Najdete zde také moderní architektonickou zajímavost - most ve tvaru loga firmy Mercedes-Benz.

Kde budete spát?

Ubytováni budete v renovovaném dvoulůžkovém pokoji typu Standard vybaveném velkou manželskou postelí, televizí, telefonem, vlastní koupelnou se sprchou a toaletou. Některé pokoje disponují i balkónem.

Za příplatek můžete zvolit Rodinný pokoj. Ten nabízí ubytování až pro 4 osoby, na manželské posteli a palandách. Interiér i zbytek vybavení se drží na stejné úrovni jako u dvoulůžkového pokoje Standard, počítat tedy můžete s vlastní koupelnou se sprchovým koutem, televizí a telefonem. Některé rodinné pokoje mají také balkón.

Na čem si pochutnáte?

V hotelové restauraci se zaměřují na rakouské speciality, pochutnáte si zde na polopenzi složené ze snídaní formou bufetu a tříchodových večeří. Posezení vás čeká buď uvnitř, nebo na venkovní terase s výhledem na dachsteinské pohoří.

Kde budete relaxovat?

K relaxaci je k dispozici sauna a infra kabina, aktivně se můžete věnovat šipkám či stolnímu tenisu.

Cestujete s dětmi?

Děti se zabaví v dětské herně.

Hotel Berghof Tauplitzalm ***

Hotel Berghof Tauplitzalm ***

Tauplitzalm 19 , Tauplitzalm
Rakousko

+420 538 880 980

info@travelking.cz

Check In
od 13:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Restaurace
Dětský koutek
Kolárna
Lyžárna
Půjčovna kol

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,3 km
Vzdálenost od jezera
1,2 km
Zastávka
1,4 km
Sjezdovka
30 m

Tipy na výlet

Nízké Taury

Nízké TauryTip na výlet

Nízké Taury (německy Niedere Tauern) si získaly srdce mnohých turistů díky více než 600 dvoutisícových vrcholů, travnatým vysokohorským loukám a nespočtem horských jezer. Všechny lemuje hustá síť turistických stezek vhodných jak pro rodiny s dětmi, tak i pro zkušené turisty. Úchvatné pohoří v centrální části Rakouska připomíná svým charakterem slovenské a nám bližší Západní Tatry. K nejoblíbenějším cílům rozhodně patří nejvyšší vrch oblasti Hochgolling s nadmořskou výškou 2 863 m n. m. ve vyšší schladmingské části. Zajímavé jsou rozhodně i túry po nižších vrcholech - Hochwildstelle (2747 m), Waldhorn (2702 m) či Grosser Bösenstein (2448 m). Při turistice vám budou dělat společnost nejen pasoucí se stáda krav na pastvinách, ale také třpytící se jezera a nezapomenutelné výhledy.

Více informací
Vyhlídka Skywalk Hallstatt
Vyhlídka Skywalk Hallstatt
Jezero a město Hallstatt
Jezero a město Hallstatt
Tauplitz
Tauplitz