Dopřejte si pobyt v maďarském městečku Miskolc. Ubytováni budete v útulném Penzionu Zenit, který nabízí barevné pokoje, snídaně, ale také různé bonusy - welcome drink, odpolední kávu či čaj a něco sladkého na pokoji. Navíc získáte 10% slevu na vstup na různé atrakce jako je bobová dráha, zoo či hrad Diósgyőr.

O ubytování

Zenit Panzió je útulný penzion v klidné oblasti na předměstí Miskolce, třetího největšího Města Maďarska. Zde to budete mít kousek do dobrodružného parku s lanovými atrakcemi (750 m), k bobové dráze (800 m), do miskolcské ZOO (17,7 km) nebo k Avalon parku (1,7 km), kde se na nejrůznějších atrakcích (motokáry, dětská džungle, wellness) pobaví děti i dospělí.

Navštívit můžete historické památky, jako je středověký hrad Diósgyőr (7,7), gotický kostel Avas (5,5 km) na stejnojmenném kopci nebo zahrada Népkert (5,1 km), kde můžete obdivovat rostliny i krásné klasicistní domy. Pokud budete ve městě Miskolc v listopadu či prosinci, určitě si nenechte utéct vánoční trhy, ty si vysoužily pověst jedněch z nejkrásnějších v Maďarsku. Jejich vánoční tramvaj dokonce vyhrává i soutěže.

Milovníci přírody budou mít jedinečnou příležitost navštívit největší maďarský národní park Bükk/Bukové hory (26 km), který je domovem mnoha druhů ohrožených ptáků. Vodní ptactvo zase můžete pozorovat na jezeře Csorba (11,5 km), kde si můžete také zaplavat či zaveslovat. Krásy okolní krajiny vás okouzlí také při jízdě úzkorozchodnou lesní železnicí z 20. let minulého století.

Děti i dospělé jistě potěší návštěva Muzea Panonského moře (5 km), kde se můžete dozvědět více o vzniku Země a její podobě v dávných dobách pravěku. No a nebyla by to návštěva Maďarska, kdybyste se nepodívali alespoň jednou do lázní. Nejblíže budete mít unikátní jeskynní lázně Miskolc Tapolca a Ellipsum Adventure, ty mají ale do odvolání zavřeno. Naštěstí to nebudete mít daleko do dalších krásných lázeňských měst, jako je Bogács (50 km), Eger (67 km) nebo Egerszalók (67 km).

Kde budete spát?

Každý z pokojů je vybaven LCD TV, lednicí, trezorem, fénem a psacím stolem, klimatizací a vlastní koupelnou se sprchou.

V těchto zrekonstruovaných pokojích si navíc můžete užít tzv. barevnou terapii – můžete si vybrat jednu z 8 barev osvětlení pokoje a různých režimů pro nastavení nálady vašeho pokoje.

Na čem si pochutnáte?

V příjemném prostředí jídelny penzionu vás čeká lahodný výběr domácích snídaní – teplých i studených. Od penzionu je to také pár kroků do restaurace Tusculanum Vendéglő, kam můžete vyrazit na oběd nebo na večeři. Ta nabízí široký výběr mezinárodních pokrmů, zejména burgerů, grilovaného masa, salátů aj.

Kde budete relaxovat?

Navštívit můžete wellness centrum v nedalekém hotelu Calimbra Wellness & Konferencia, kde najdete dva bazény, finské sauny, infrasaunu a solnou jeskyni. Velmi populární je také Avalon park s vnitřním i venkovním wellness, včetně klasického i vyhřívaného bazénu, vířivky, nejrůznějších druhů saun nebo solné jeskyně.

Zenit Panzió

Zenit Panzió

Miskolctapolcai út 25. , Miskolctapolca
Maďarsko

+36 (46) 561-561

info@zenitpanzio.hu

Check In
od 13:00
Check Out
do 12:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za 3 000 Ft/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Lyžárna
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
6 km
Zastávka
100 m
Aquapark
0,7 km

Tipy na výlet

Jeskynní lázně Miskolctapolca

Jeskynní lázně MiskolctapolcaTip na výlet

Důvodem číslo jedna pro návštěvu maďarského Miskolce jsou unikátní jeskynní lázně Miskolc Tapolca. Koupání v jeskynních zákrutách je opravdu netradiční zážitek sám o sobě, o to více, když se u toho necháváte léčit místní unikátní termální vodou o teplotě 29–35 °C. Areál o rozloze 3,6 hektarů je otevřený celoročně a nachází se v něm několik plaveckých, zážitkových bazénů.

V lázních najdete:

  • 2 termální bazény v podzemí s teplotou vody 33–35 °C
  • Římský bazén v jeskyni
  • Bazén pod hvězdnou oblohou (32 °C) (tzv. "Star Hall)
  • Dětský bazén
  • 3 venkovní dětské bazény
  • Otevřený zážitkový jezerní bazén
  • Otevřený mušlový plavecký bazén

Místní termální voda pomáhá zejména při dýchacích obtížích a kloubních onemocněních. Celodenní vstup pro dospělou osobu stojí približně 5 700 HUF podle sezóny.


  • Jeskynní lázně Miskolctapolca jsou otevřené 28.10.2022 a poté od 4.11.2022 do 8.1.2023 každý víkend. Ve všední dny a mimo tyto termíny zůstávají lázně uzavřeny.
  • Termální lázně Ellipsum Adventure jsou od 10.10.2022 až do odvolání zcela uzavřené!
Více informací
Město Miskolc
Město Miskolc
ZOO Miskolc
ZOO Miskolc
Údolí řeky Szalajky s vodopád
Údolí řeky Szalajky s vodopád