Vydejte se na pobyt nedaleko maďarského městečka Hegykő, ve kterém se nachází parádní termální lázně Sá-Ra. Právě do nich získáte celodenní vstupenku zdarma. Kromě toho se těšte na ubytování v bungalovu v Szent András Fogadó Hidegség, snídaně formou bufetu a celodenní zapůjčení kol. Za příplatek můžete relaxovat ve venkovním koupacím sudu nebo si užít grilovačku.

O ubytování

Szent András Fogadó Hidegség se nachází v malebné obci Hideség v severozápadním cípu Maďarska nedaleko hranic s Rakouskem. V této lokalitě na vás čeká krásná příroda Národního parku Fertő-Hanság, čerstvý vzduch, historické památky i pohoda a klid na odpočinek.

Po krásách zdejší krajiny vás při výletech pěšky i na kole provede spousta značených turistických tras. Nejoblíbenější cyklostezka o délce 125 km vede po rovině kolem přírodního klenotu oblasti – Neziderského jezera (5 km), které je na Seznamu světového dědictví UNESCO. V okolí lázní Bük je pak kvalitní cyklostezka dlouhá 10 km, po místních okreskách se dá dojet z Hegykö třeba až do Sárváru (90 km, středně těžké). Blízké město Šoproň (12 km) je plné historických památek a jako na dlani jej uvidíte ze známé Požární věže. Za návštěvu rozhodně stojí také zámek Fertöd (10 km), kterému se příznačně přezdívá „maďarské Versailles“.

Dokonalý relax si užijete v lázeňském areálu Sá-Ra (3 km) ve vedlejší obci Hegykő. Další atraktivní možností jsou termální lázně v obci Balf (6 km), které kromě špičkových služeb nabízí panoramatický výhled na okolní Lőverské vrchy či dokonce až na rakouské Alpy.

Kde budete spát?

Ubytováni budete v bungalovu, a to v komfortně zařízeném dvoulůžkovém pokoji Garden View Ground Floo s terasou a výhledem do zahrady. K vybavení pokoje patří vlastní koupelna, klimatizace a lednice.

Na čem si pochutnáte?

Každé ráno pobytu si pochutnáte na bohaté bufetové snídani s nabídkou teplých i studených pokrmů.

Kde budete relaxovat?

Pokud zatoužíte po relaxaci můžete využít venkovní koupací sud s lehátky.

Szent András Fogadó Hidegség

SZÉCHENYI UTCA .7. , Hidegség
Maďarsko

+420 538 880 980

info@travelking.cz

Check In
14:00 - 20:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za 4 500 Ft/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vířivka
Půjčovna kol

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od lázní
3,7 km
Zastávka
0,3 km

Tipy na výlet

Termální lázně Sá-Ra Tip na výlet

Maďarské termální lázně Sá-Ra nejsou mezi zahraničními turisty tolik známé. Nachází se v malém městečku Hegykö na západě Maďarska. Pokud tedy hledáte odpočinek, ve kterých bude minimum lidí a nebudete se muset mačkat se stovkami dalších hostů, vyrazte právě sem.

Z celkového množství 7 bazénů termálních lázní jsou 3 v provozu celoročně a zbylé 4 fungují pouze v sezóně.

  • Venkovní termální bazén I (v provozu po celý rok)
  • Venkovní termální bazén II (v provozu v období 1. dubna – 31. října)
  • Krytý termální bazén vnitřní (v provozu po celý rok)
  • Wellness vnitřní (v provozu po celý rok)
  • Venkovní dětský bazén (v provozu v období 1. června – 31. srpna)
  • Venkovní bazén na cvičení (v provozu v období 1. června – 15. září)
  • Venkovní plavecký bazén (v provozu v období 1. června – 15. září)

Místní léčivá termální voda o teplotě až 55 °C tryská z hloubky 1 434 m a obsahuje především hořčík, jód a sodík. Působí příznivě na problémy pohybového aparátu a ideální je také například při rehabilitacích zlomenin či natažených vazů.

Lázně jsou otevřené každý den od 9:00 do 17:00 hodin. V případě, že budete chtít v lázních strávit celý den, vás potěší, že vstupné je zde za velmi příznivé ceny - celodenní vstupenka pro dospělého vyjde na 2 000 HUF, tedy cca 150 Kč)

Více informací
Město Hegykő
Šoproňské lesy
Neziderská cyklostezka