Navštivte historickou Budapešť, krásná je v každém ročním období. Ubytujte se v zeleném parku v Hotelu Tiliana ****, čekají vás elegantní interiéry, skvělé snídaně, welcome drink, neomezený vstup do wellness a možnost využívat přes 10 sportovišť u hotelu. V hotelu se navíc snadno domluvíte, personál zde umí slovensky.

Budova Parlamentu Tip na výlet

Že je Westminsterský palác nejkrásnější parlamentní budovou v Evropě? Zajeďte si do Budapešti a přesvědčte se, že místní budova parlamentu se jí přinejmenším vyrovná. Patří mezi národní symboly Maďarska a svou polohou na nábřeží Dunaje dává tvář celé metropoli. V exteriéru i interiéru se prolíná několik zajímavých architektonických stylů.

Komfortní ubytování v klidném prostředí

Hotel Tiliana **** leží v zeleni nedaleko centra Budapešti, které je dobře dostupné autem i veřejnou dopravou. Hotel je zcela nový, uvítá vás luxusní 4* prostředí a elegantní pokoje. V podtitulu hotelu se nese The Hotel Unforgettable neboli "nezapomenutelný hotel".

Ubytováni budete v pokoji Standard, Superior či Homoky suite. Ve všech najdete manželskou postel, klimatizaci, TV s plochou obrazovkou, WiFi a moderní koupelnu. Z pokoje Standard je výhled do klidné ulice a ubytují se v něm maximálně dva dospělí s jedním dítětem (v postýlce). Pokoj Superior má výhled směrem k lesu a navíc nabízí minibar a trezor, ubytují se v něm až tři dospělí a jedno dítě (v postýlce). Homoky suite pokoj je prostornější a má navíc také balkon.

Gastronomie po maďarsku

V restauraci se podávají maďarské i mezinárodní speciality, na snídani tak ochutnáte například místní pečivo, pikantní salámy a další dobroty. Klasická vajíčka, sladké pečivo či různé druhy zeleniny jsou také k dispozici.

Lenošení ve wellness i sportovní vyžití

Zavítejte do zbrusunového wellness centra (otevřeno 1.9.2019) a užijte si odpočinek v bazénu, vířivce nebo sauně. K dispozici je také relaxační zóna s lehátky.

Pro sportovní vyžití nabízí hotel tenisový kurt, baseballové hřiště a další sportoviště rozprostřené v parku kolem budovy. Pro děti je k dispozici dětský koutek hned u recepce a také venkovní hřiště.

Hotel Tiliana ****

Hárshegyi út 1, Budapešť
Maďarsko

+36 1 391 0027

sales@hoteltiliana.hu

Check in
od 15:00
Check out
do 11:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 15 €/noc
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vnitřní bazén
Vířivka
Sauna
Fitness
Česky hovořící personál

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
7 km
Vzdálenost od lázní
6,7 km
Zastávka
0,4 km
Aquapark
2,5 km

Tipy na výlet

Lázně Gellert

Ve velkolepých prostorech téměř 100 let starých lázní najdete bazén s termální vodou, krytý bazén s perličkovou koupelí, venkovní bazén s termální vodou, vířivku, saunu, solárium a parní lázně.

Termální léčivá voda v lázních Gellert je vhodná pro léčbu kloubních a srdečních onemocnění, potíží s krevním oběhem i dýchacím ústrojím.

Nadchne vás i bohatá nabídka wellness služeb, mezi které patří osvěžující a thajské masáže, kosmetika, manikúra a pedikúra.

Celodenní vstup o víkendu pro dospělého stojí 5 700 HUF (cca 490 Kč), přes týden 5 500 HUF (cca 460 Kč). Lázně jsou otevřené každý den od 6:00 do 20:00 hodin.

Královský palác

V historii mnohokrát obléhaná a rekonstruovaná budova je jedním z nejvýraznějších a nejvýznamnějších prvků Budapešti. Nejen palác samotný, ale také jeho okolí plné soch a dalších uměleckých děl přímo lákají k dlouhé návštěvě. Uvnitř jsou k vidění různé expozice historických artefaktů souvisejících s dějinami města i celého Maďarska.

Rybářská bašta

Ten nejkrásnější výhled na Dunaj a Pešť si užijete z Rybářské bašty, neorománského památníku na Hradním vrchu v Budapešti. Na místě se dřív prodávaly ryby, památník tu vznikl v letech 1895 - 1902 a jde o dílo Frigyese Schuleka. Před baštou stojí socha sv. Štěpána, pokud jste v hlavním městě Maďarska, rozhodně si tento zážitek nenechte ujít.