Barion Pixel
Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle jakých kritérií pobyty ověřujeme?

  • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

    Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
  • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

    Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
  • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

    Věříme, že pobyty, ke kterým se vracíte, jsou skutečně kvalitní.

Rekreační poukazy v ČR

Co jsou to státní rekreační poukazy?

Rekreační poukazy jsou vlastně příspěvek na dovolenou od státu, jejich účelem je podpořit cestovní ruch v Česku, který v důsledku Covid-19 (koronaviru) na pár měsíců přestal fungovat. Díky poukazu na rekreaci si tak budete moci dopřát dovolenou za výhodnější cenu a ještě tím podpoříte tuzemské hoteliéry.

Jakou hodnotu bude mít rekreační poukaz?

Původně Klára Dostálová (ministryně pro místní rozvoj) v rozhovoru pro MF Dnes uvedla, že hodnota voucheru bude kolem 10 000 Kč. Také dodala, že se ještě přesně neví, kolik procent z této částky bude hradit stát, ale že se aktuálně uvažuje o tom, že by jednu třetinu hradil stát, jednu třetinu zaměstnavatel a jednu třetinu zaměstnanec.

Později však upřesnila, že, že na rekreační kupón bude přispívat pouze stát a to v hodnotě 3 000 – 5 000 Kč, tedy třetinu či polovinu hodnoty kupónu.

Také se uvažuje o tom, že během dalších let bude platný model, kdy budou část hradit zaměstnavatelé, které budou nabízet rekreační poukaz jako benefit pro zaměstnance, následně si tuto částku budou moci odečíst z daní.

27.5.2020 přidal Viliam Sivek (předseda Fóra cestovního ruchu) novou informaci, a to tu, že vláda na rekreační poukazy vyčlení alespoň deset miliard korun a že by se rekreační poukazy na dovolenou měly schválit nejpozději do 28.6.2020.

Vláda na svém jednání 8.6.2020 schválila Krizový akční plán cestovního ruchu, který mimo jiné upřesňuje princip rekreačních poukazů. Finální rozhodnutí je, že na úhradu pobytu a procedur v lázních stát přispěje 40 %, maximálně však 4 000 Kč na osobu.

Na co bude možné využít státní rekreační poukazy?

Přesné využití příspěvku na tuzemskou dovolenou bylo předmětem diskuze, předpokládalo se, že jej bude možné využít při pobytu v českých hotelech, penzionech, apartmánech i kempech.

Po upřesnění z 8.6.2020 je zřejmé, že rekreační příspěvek od státu v hodnotě až 4 000 Kč bude možné využít pouze na úhradu pobytu a procedur v českých lázních s tím, že minimální délka pobytu je 6 nocí.

Kdy mohu příspěvek na dovolenou očekávat?

Příspěvek na dovolenou by se měl týkat letní sezóny 2020, proto očekáváme, že bližší informace a přesné podmínky jeho využití budou představeny během května a června. Aktuálně o podrobnostech jedná vláda spolu se soukromými subjekty i asociacemi a svazy cestovního ruchu.

Klára Dostálová (ministryně pro místní rozvoj) 14.6.2020 uvedla, že aktuálně se na vládě řeší, zda se spustí rekreační příspěvek od vlády od 1. července, anebo zpětně od 1. června. „Přijde mi správnější spustit to zpětně od 1. června,“ upřesnila. Projekt rekreačních poukazů je naplánován do konce roku 2020. Uvažuje se však také o tom, že dle potřeby bude prodloužen i přes jarní prázdniny následujícího roku.

Bude možné uplatnit rekreační poukaz na Travelkingu?

Aktuálně čekáme na finální upřesnění podmínek týkajících se rekreačního příspěvku, abychom mohli posoudit, zda se bude příspěvek od státu vztahovat také na lázeňský pobyt, který si vyberete přes Travelking.cz. A než vláda s dalšími účastníky vyjedná bližší podmínky, můžete se už poohlédnout po lokalitě či konkrétním hotelu, kde byste letos rádi strávili svou letní či podzimní dovolenou.

Chcete se novinky o rekreačních poukazech dozvědět jako první?

Plníme sen o dostupné a pohodové dovolené pro každého.

Nabízíme přes 300 výhodných pobytů v Česku.
Vybírat můžete z atraktivních lokalit jako jsou Jeseníky, Beskydy, jižní
Morava, Šumava, Střední Čechy, Krkonoše a mnoho dalších.

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK