• Check in od 15:00 hodin, check out do 11:00 hodin

  • Domácí mazlíček zakázán

  • Hotel není bezbariérový

  • Kouření zakázáno

  • Platba kartou není možná

Originální ubytování v Jičíně

V horní části Rezidence Věž Jičín naleznete pohodlné, restaurované středověké lože i vyvýšenou podestu s výhledem na historické centrum Jičína.

K dispozici dále máte stylovou koupelnu s vanou i sprchovým koutem, salonek s kávovarem, kde si můžete posedět v luxusních kožených křeslech, a halu s hlavní částí expozice Petra Hebera a s originály malovaných ostrostřeleckých terčů z 19. století.

Pod věží se nachází privátní sklepní šenk s velkým výběrem bílých i červených vín. Podle pověstí v něm do dnešních dnů přebývá duch smilného Jana, takže si na něj při vychutnávání vína dejte pozor.

Trochu historie

První zmínka o jičínské památce pojmenované jednoduše "Věž" pochází už z roku 1502. Původně byla vystavěná ze dřeva, v roce 1543 byla však přestavěna do dnešní podoby. Během své více než pětisetleté historie prošla věž několika úpravami a rekonstrukcemi.

V roce 1993 zakoupil věž od města výtvarník Petr Heber a přeměnil ji v expozici svého díla, v současné době je věž pod novými majiteli jednak ubytovacím zařízením, jednak výstavou souboru ilustrací Tomiho Ungerera. Při svém pobytu se tak můžete pokochat i uměním.

Hodnocení od zákazníků

Vynikající (Jana J.)

Výborná komunikace s majitelem, krásné prostředí a skvělý nápad.

Vynikající (Radmila D.)

Ještě lepší, než jsme čekali, a že jsme čekali dost. Vše ohledně objednávky i pobytu dokonale klapalo.

Vynikající (Otakar S.)

O láhvi vína jsme se vůbec nedozvěděli.