Parádní dovolenou zažijete v historickém městě Zlaté Hory v nedávno zrekonstruovaném Penzionu Praděd Thamm *** . Penzion nabízí kromě fantastického horského prostředí s nejčistším vzduchem v ČR polopenzi a neomezený vstup do wellness s bazénem, saunami a vířivkou. Za příplatek si můžete zahrát bowling nebo si vychutnat degustaci rumů. Okolí nabízí pestré možnosti vyžití po celý rok. Kromě turistiky si zde v zimě užijete skvělou lyžovačku v nedalekém ski areálu.

Věděli jste, že...?

Hotel Praděd Thamm *** zakoupili manželé Kentonovi, kteří se seznámili v Austrálii, kde pan George Kenton vedl Hotel Hilton a manželka pro něj pracovala jako asistentka. Po letech se rozhodli, že koupí starý hotel ve Zlatých horách - v místě, které se pyšní nejčistším vzduchem v Česku.


O ubytování

Penzion Praděd Thamm *** leží ve městě Zlaté Hory v obklopení divoké přírody Jeseníků. V této jedinečné lokalitě je nejčistší vzduch v Česku a užijete si zde aktivní dovolenou po celý rok.

Na výlety pěšky i na kole můžete vyrážet přímo z penzionu. K oblíbeným turistickým cílům patří Zlatokopecký skanzen (3 km), Poštovní štola (7 km), rozhledna Biskupská kupa (3,5 km) nebo zřícenina hradu Leuchtenštejn (4 km). O krásách jasenické přírody a historii regionu se dozvíte na naučné stezce Rejvíz (3 km) a naučné stezce Vincenze Priessnitze (7 km). Skvělé zázemí pro letní osvěžení, vodní sporty i rybaření nabízí Otmuchovské jezero (37 km) na polské straně hranice. V zimě zase můžete vyrazit na nedaleké sjezdovky Ski areálu Příčná – Zlaté Hory (1,8 km) či U Pekina (5 km), případně do moderního Ski areálu Praděd (32 km).

Kde budete spát?

Penzion nabízí 10 útulných čtyřlůžkových pokojů bez sociálního zařízení, které je společné v suterénu penzionu a mezipatrech. V každém pokoji však najdete komfortní lůžka. Pokud všechna 4 lůžka v pokoji neobsadíte, budete mít i přesto celý pokoj jen pro sebe. Dále se v penzionu nachází 2 plně vybavené moderní kuchyňky, ve kterých si můžete kdykoliv uvařit.

Na čem si pochutnáte?

Bohaté snídaně formou bufetu se servírují v jídelně vedle recepce od 8:00 do 10:00 hodin. Vyberete si zde z klasických snídaňových pokrmů - míchaná a vařená vejce, slanina, párek, rohlík, chléb a také několik druhů sýrů, salámů a zeleniny. Ze sladkých jídel cereálie s mlékem, bílý i ovocný jogurt, ovocný salát, mini croissanty a vždy alespoň jedno sladké domácí pečivo. Servírované večeře se skládají ze 3 chodů a pochutnáte si na polévce, hlavním chodu a dezertu. Jaká jídla si užijete během pobytu zjistíte na recepci, kde najdete aktuální rozpis jídel na jednotlivé dny. Pokud během pobytu dostanete chuť na něco dobrého, zatoužíte po místním pivu, anebo si budete chtít užít degustaci rumů, vydejte se do baru v přízemní části hotelu, kde se nachází také bowling.

Kde budete relaxovat?

Odpočiňte si v hotelovém wellness centru, které najdete v přízemí hotelu. Ručník si vezměte z pokoje, prostěradlo do sauny vám zapůjčí na recepci. Vstup do wellness je vždy potřeba nahlásit, aby vás do šaten pustila paní recepční.

A na co se můžete těšit? K dispozici je plavecký bazén s protiproudem, vířivka s horkou vodou, relaxační zóna s lehátky a také malý saunový svět s finskou saunou, párou a ochlazovacím bazénkem.

Něco navíc

Parádní zábavu zažijete třeba během bowlingu či degustace rumů, které si můžete dopřát přímo v hotelu.

Penzion Praděd Thamm ***

Penzion Praděd Thamm ***

Krnovská 197 , Zlaté Hory
Česká republika

+420 558 000 298

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 300 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnitřní bazén
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Kolárna
Lyžárna
Půjčovna kol

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,8 km
Vzdálenost od jezera
2,3 km
Sjezdovka
1,8 km

Tipy na výlet

Jeseníky

JeseníkyTip na výlet

Takzvanou Jesenickou oblast na severu Moravy tvoří nejvyšší moravské pohoří Hrubý Jeseník spolu se svým podhůřím Nízkým Jeseníkem, Kralickým Sněžníkem a Rychlebskými horami. Chráněná krajinná oblast Jeseníky však zahrnuje pouze Hrubý Jeseník s přilehlou Hanušovickou a Zlatohorskou vrchovinou. Nejvyšším a nejznámějším bodem Jeseníků je Praděd s výškou 1 491 m n.m. Tyto krásné hory nabízí uprostřed podmanivé přírody s čistým vzduchem stovky značených tras pro pěší i cyklisty, najdete tu ale také vyhlášená zimní střediska, lázně, relaxační centra i památky.

Největší lákadla Jeseníků:

  • Praděd
  • Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně
  • Karlova Studánka

Při svých procházkách byste ale neměli minout ani vrcholy Petrovy kameny či Keprník, chaty na Červenohorském sedle, Ovčárnu, vodopády Bílé Opavy a rašeliniště Skřítek či Rejvíz.Pokud do Jeseníků míříte spíše za odpočinkem, navštivte třeba Termální lázně ve Velkých Losinách (kde si můžete zároveň udělat prohlídku Muzea papíru) a v Jeseníku či Balneopark Priessnitzovy lázně.

Více informací
Bobová dráha Vrbno pod Pradědem
Bobová dráha Vrbno pod Pradědem
Stezka v oblacích Dolní Morava
Stezka v oblacích Dolní Morava
Hora Praděd
Hora Praděd