Užijte si pobyt v Kutné Hoře ve dvou nebo s celou rodinou. V Hotelu Mědínek *** se těšte na chutné snídaně formou bufetu a vstup do wellness centra s vířivkou i saunou. Během dovolené určitě zavítejte do chrámu sv. Barbory a Vlašského dvora, do kterých máte u některých variant vstup v ceně.

O ubytování

Hotel Mědínek *** se nachází přímo v historickém centru města Kutná Hora, které je známé těžbou stříbra a je součástí kulturního dědictví UNESCO. Přímo ve městě najdete množství památek z dob gotiky, renesance, baroka i novějších slohů. Za pár minut chůze dojdete například k zachovalému hradu Vlašský dvůr (250 m), gotické tvrzi Hrádek (600 m), do muzea stříbra (500 m) a ke slavnému Chrámu svaté Barbory (1 km). V okolí vede množství turistických tras různé náročnosti pro pěší i cyklistické výlety. Oblíbenými cíli turistů jsou zřícenina hradu Sion (10 km), zámek Kačina (8 km) nebo skály u Malešova (7 km), které jsou rájem pro horolezce. Nevynechejte ani návštěvu Kostnice v Sedleci (3,7 km).

Kde budete spát?

Ubytováni budete ve dvoulůžkovém pokoji typu Superior nebo v rodinném pokoji. Všechny pokoje jsou vybaveny satelitní televizí, fénem, WiFi připojením, vlastní koupelnou a samostatnou toaletou. Pokoje typu Superior nabízí navíc větší postele, minibar a zázemí pro přípravu čaje a kávy. Rodinný pokoj zase pohodlně ubytujte rodinu až se 3 dětmi.

Na čem si pochutnáte?

Ráno si pochutnáte na snídani ve formě bufetu. Přes den si můžete z hotelové restaurace objednat pokrmy české i mezinárodní kuchyně. Kávu nebo osvěžující nápoj vám rádi připraví ve stylovém lobby baru. Vzhledem k poloze přímo v centru města se v okolí nachází mnoho kvalitních restaurací, barů, kaváren a vináren.

Kde budete relaxovat?

Po výletech si zasloužíte odpočinek v hotelovém wellness centru, jehož součástí je vířivka, sauna a zóna s pohodlnými lehátky. Zarelaxovat můžete také při příjemné masáži.

Cestujete s dětmi?

Děti si užijí spoustu zábavy v dětském koutku, který je součástí restaurace.

Hotel Mědínek ***

Hotel Mědínek ***

Palackého náměstí 316, , Kutná Hora
Česká republika

+420 327 512 741

hotel@medinek.cz

Check In
od 14:30
Check Out
do 10:30
Domácí mazlíček
500 Kč/pobyt
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Půjčovna kol
Konferenční místnost
Přednáškový sál
Minibar
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
100 m
Zastávka
0,5 km

Tipy na výlet

Kutná Hora

Kutná HoraTip na výlet

Kutná Hora je zapsaná na seznamu UNESCO a i když se v ní žádný hrad ani zámek nenachází, nabízí toho tolik, že vám jedna návštěva nebude stačit. Kutná Hora byla v minulosti, jak už název napovídá, spjata s kutáním stříbra. Ve středověku šlo proto o jedno z nejvýznamnějších českých měst. To je důvod, proč zde naleznete velké množství památek, které doplňují četné kavárny a restaurace.

Co nevynechat při návštěvě Kutné Hory?

  • Chrám svaté Barbory
  • Kostnici v Sedlci
  • Katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele
  • Při procházce historickým jádrem města si prohlédněte Kamennou kašnu, Morový sloup, kostel sv. Jana Nepomuckého, Kamenný dům, Dačického dům s interaktivní expozicí o památkách UNESCO a Hrádek - České muzeum stříbra.

Kutná Hora nabízí i několik naučných stezek vhodných pro pěší i cyklisty. Doporučujeme tzv. Královskou procházku, která nabízí úchvatný pohled na panorama města nebo naučnou stezku Kolem Kutné Hory.

Více informací
Chrám svaté Barbory
Chrám svaté Barbory
Sázavský kláštěr
Sázavský kláštěr
Centrum sklářského umění v Sázavě
Centrum sklářského umění v Sázavě