Vraťte se v čase a užijte si dokonalý pobyt v prvorepublikovém Letohrádku svatý Vojtěch. Bydlet budete ve stylově vybavených pokojích a užít si můžete skvělé snídaně, relaxaci v privátní vířivce i večerní promítaní dobového filmu. Využijte také 10% slevu na masáže.

Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v letohrádku byl krásným zážitkem. Atmosféra prvorepublikové doby pohltí každého návštěvníka, jakmile překročí práh hotelu. Že budou pokoje zařízené dobovým nábytkem, jsem věděla z fotek, ale že budeme jíst starými příbory a všude bude vyhrávat tematická hudba, to jsem nečekala. Letohrádek je umístěn kilometr za městem Počátky a patří k němu i park, takže je tu opravdu klid. Nadchlo nás i promítání filmů v salonku v přízemí. Ke sledování si můžete objednat večeři z menu a vychutnat si tak výborná jídla uvařená podle dobových receptů.”

Nikola Průdková - Finanční tým
Osobně ověřeno: Duben 2022

O ubytování

Vraťte se v čase a nechte se ubytovat jako za dob první republiky, kdy slušné vychování a vybraná etiketa byla samozřejmostí. Letohrádek svatý Vojtěch v obci Počátky na Vysočině je naprostým unikátem, začátky 20. století na vás dýchají z každého koutu hotelu a pobyt zde je fantastický zážitek. V okolí budete mít k procházkám či projížďkám na kole přírodu s rybníky (Smrčkův, Lihovarský, Nůzov), k pramenu sv. Vojtěcha to budete mít 1,8 km a ke Kamennému kruhu Druidů 2,8 km. Zatoužíte-li po poznávání historie trochu více, 17 km od Letohrádku se nachází město Telč se všemi svými krásami. V zimě pak nevynechte ski areál Antonka (16 km) nebo ski areál Vysoká (51 km).

Kde budete spát?

Letohrádek nabízí ubytování v 11 luxusních pokojích a apartmánech. Každý z pokojů je odlišný a je pojmenován po historicky významných osobnostech. Uložit se tak můžete v pokoji Lídy Baarové, Vlasty Buriana, Jana Wericha nebo třeba Huga Haase. Pokoje jsou vybaveny nádherným dobovým nábytkem, vlastní koupelnou se sprchovým koutem nebo vanou, některé pokoje mají posezení a pohovku.

Na čem si pochutnáte?

Zážitek z letohrádku vkusně doplní stylová restaurace. Opečovávat vás bude dobově oblečený personál. Ať už si budete pochutnávat na specialitách podle tradičních receptů M. D. Rettigové, nebo si vyberete z nabídky evropských kuchyní, vše bude připraveno s láskou, péčí a z čerstvých surovin z místních zdrojů. V letních měsících si můžete tyto pochoutky vychutnat na letní terase.

Kde budete relaxovat?

V malém wellness si budete moci odpočinout v infra sauně, vířivce či pod rukami zkušených masérů při některé z procedur.

Letohrádek sv. Vojtěch

U Smrčku 334 , Počátky
Česká republika

+420 538 880 980

info@travelking.cz

Check In
14:00 - 16:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za 400 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Kolárna
Lyžárna
Půjčovna kol

Tipy na výlet

Telč Tip na výlet

Kde jinde strávit nezapomenutelné chvíle, než ve městě pohádek, které vás okouzlí svým renesančním centrem a zámkem s přilehlým zámeckým parkem? Vychutnejte si procházku městem, které okouzlilo i celou řadu filmařů i umělců v čele s malířem Janem Zrzavým. Zejména rodiny s dětmi si pak užijí prohlídku Telčského domu, kde lze nahlédnout do světa legend, skřítků a historických příběhů. V Telči a jejím okolí vás pak ale zajímavostí čeká mnohem víc.

Co byste v Telči neměli minout?

  • Historické jádro města zapsané na seznamu UNESCO
  • Telčský zámek se zahradou a skleníkem
  • Kostel Matky Boží
  • Farní kostel sv. Jakuba Staršího
  • Kostel sv. Ducha s románskou věží
  • Barokní morový sloup
  • Telčský dům a dům U Šeniglů
  • Židovský hřbitov a synagoga
  • Nádherné rybníky
Více informací
Muzeum Techniky Telč
Rozhledna a naučná stezka Křemešník
Svatojakubská vyhlídková věž