Chcete si užít pořádnou dávku romantiky? Vydejte se na pobyt do Penzionu Hrad Vildštejn, který najdete přímo v areálu hradu. Těšte se na komfortní pokoje či apartmán až pro 7 osob, snídaně formou bufetu i večeři o 4 chodech ve stylové restauraci Hodovna. V ceně je i welcome drink, prohlídka hradu a jeho muzeí či 10% sleva na další konzumaci v restauraci.

Věděli jste, že...?

První zmínka o tomto hradu pochází z roku 1225, kdy patřil rodu Nothaftů. V průběhu dalších staletí několikrát změnil svého majitele. V 80. letech 20. století ruiny hradu Vildštejn objevil pan Zdeněk Buchtele a s pomocí party nadšenců a financí od státu se mu podařilo hrad zachránit před dalším chátráním. V roce 1999 hrad koupil pan Miroslav Pumr a po dvou letech, kdy byl hrad intenzivně obnovován, se otevřel veřejnosti.


O ubytování

Penzion Hrad Vildštejn leží v městečku Skalná v Karlovarském kraji. Jak už název napovídá penzion je součástí krásného areálu. ve kterém najdete i Hrad Vildštejn. Součástí hradní budovy jsou dvě muzea (o hradu a o hasičské technice), středověká hodovna, královský sál a obřadní síň. V zámecké budově pak najdete muzeum vězeňství a středověkou kovárnu.

Pokud byste náhodou dostali chuť tento kouzelný areál opustit a vydat se na výlet i jinam, zamiřte do blízkých Františkových Lázní (7 km), Národní přírodní rezervace SOOS (6 km), do oblasti U Sedmi rybníků (2,5 km) či za našimi sousedy do Německa.

Kde budete spát?

K ubytování slouží pokoje či prostorný apartmán. Pokoje, do kterých se vstupuje přes nádvoří, jsou vybaveny manželskou postelí, televizí, WiFi připojením a vlastní koupelnou se sprchou. Pokud na pobyt vyrážíte s celou rodinou, tak zvolte komfortní rodinný apartmán, ve kterém se ubytuje až 7 osob - v podkrovní ložnici jsou 4 lůžka, v obývacím pokoji pak rozkládací pohovka pro 1-3 děti. Součástí apartmánu je také televize, WiFi připojení, plně vybavená kuchyň, balkón a koupelna se sprchou a perličkovou vanou.

Na čem si pochutnáte?

Ve středověké restauraci Hodovna si každé ráno pochutnáte na snídaních formou bufetu. Zajít sem můžete i na oběd či večeři, podávají se zde tradiční české pokrmy podle staročeských receptur a nechybí ani domácí uzené výrobky. V hradní vinotéce si zase vyberete z bohaté nabídky moravských i zahraničních vín.

Něco navíc

Určitě nevynechte prohlídku hradních prostor. Prohlédněte si Románskou kapli, Královský sál, ložnici rytíře Helmfelda a některé z muzeí.

Penzion Hrad Vildštejn

Penzion Hrad Vildštejn

Pod Hradem 81 , Skalná
Česká republika

+420 354 594 930

vildstejn@vildstejn.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 200 Kč/den
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace
Dětské hřiště
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Zastávka
0,8 km
Sjezdovka
20 km

Tipy na výlet

Františkovy Lázně

Františkovy LázněTip na výlet

Zdejší prameny a jejich léčivé účinky byly známé už ve středověku. Nejstarším využívaným je Františkův Pramen. Po roce 1865 pak Františkovy Lázně získávají status jedněch z nejvyhledávanějších evropských lázní. Dnes vás město díky tomu okouzlí šachovnicovým půdorysem a krásnými empírovými a klasicistních budovami. Kromě kolonády a nádherných parků, vyhlídkových věží nebo městského muzea, si nenechte ujít ani známou sochu malého chlapečka s rybou - zdejší symbol plodnosti.

Prameny se používají k pitné kůře, ke koupelím, irigacím a inhalacím. Jsou účinné na nemoci pohybového aparátu, srdce a cév, gynekologická onemocnění včetně neplodnosti a další.

Co byste při návštěvě Františkových Lázní neměli minout:

  • Aquaforum Františkovy Lázně
  • Národní přírodní rezervace SOOS
  • Městské muzeum Františkovy Lázně
  • Lesopark Amerika
Více informací
Aquaforum Františkovy Lázně
Aquaforum Františkovy Lázně
Cheb
Cheb
Slavkovský les
Slavkovský les