Dopřejte si zasloužený oddych v Hotelu Sirákov *** v oblasti Valašska. Relaxujte v privátním wellness, využijte slevu na tenis, anebo se vydejte poznávat okolí. Po aktivně stráveném dni si pochutnáte na plné penzi, čeká vás ale také aperitiv či víno, slivovice či borovička a valašské prkénko plné dobrot.

Valašsko Tip na výlet

Málokterá oblast je tak dobře známá pro své tradice, folklór a bohatý kulturní život, jako Valašsko na východě Moravy. Ať už vás zajímá lidová architektura, krásná příroda, hrady, zámky a muzea nebo chcete prostě zažít valašskou atmosféru, míst k navštívení naleznete nespočet. Vrcholky Beskyd stojí nad jednou z kulturně nejpestřejších oblastí naší republiky.

Co patří ke skvostům Valašska?

  • Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm
  • stavby Dušana Jurkoviče na Pustevnách
  • ZOO a zámek Zlín - Lešná
  • Vydejte se i na Jurkovičovu rozhlednu, do valašskomeziříčské gobelínky nebo do Horní Lidče, kde můžete obdivovat ručně vyřezávaný betlém.

K aktivnímu odpočinku slouží pro cyklisty, in-line bruslaře, turisty i běžkaře cyklostezka Bečva. Na trase dlouhé celkem 141 km se budete moci zastavit v centrech historických měst s množstvím zajímavých památek, jako je Vsetín, Valašské Meziříčí, Hranice, Lipník nad Bečvou nebo Přerov.

Více informací

Ubytování uprostřed Beskyd

Hotel Sirákov *** leží v oblasti Liptál mezi městy Zlín a Vsetín. Ubytování nabízí ve vkusně zařízených pokojích s nábytkem z masivního dřeva. Pokoje jsou vybavené satelitní TV, bezplatným WiFi připojením a koupelnou se sprchovým koutem a toaletními potřebami. Interiéry hotelu jsou zdobené tematickými díly malířů a pokochat se můžete i výhledem na okolní krajinu.

Pochutnejte si

Hotelová restaurace je laděna vkusně s ohledem na lokalitu hotelu, takže kromě vynikající stravy si užijete i stylové prostředí. V restauraci se zaměřují na speciality z hlívy ústřičné, ryb a také z uzeného masa, a to díky domácí udírně. V létě je k dispozici venkovní zahrádka, po domluvě je tu také možnost grilování.

Relax ve wellness

V hotelovém wellness centru je k dispozici vířivka a sauna. Objednat si můžete také uvolňující relaxační masáž. Odpočinek si užijete o to víc, když si wellness rezervujete jen pro sebe.

Hotel Sirákov ***

Liptál 409, Liptál
Česká republika

+420 571 438 181

info@hotel-sirakov.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Mazlíček povolen za poplatek 100 Kč/noc, vratná kauce 500 Kč
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Wellness
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Dětský koutek
Dětské hřiště
Půjčovna kol
Konferenční místnost
Baby friendly

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
2,3 km
Zastávka
60 m
Sjezdovka
2,1 km

Tipy na výlet

ZOO a zámek Zlín - Lešná

Při návštěvě jižní Moravy určitě nevynechte návštěvu ZOO Lešná. Jen 4 km od Zlína směrem na Holešov se nachází jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad ČR. Vidět tu můžete více než 200 druhů zvířat, mezi nimi například slony, nosorožce, lvy, tygry, žirafy, ropuchy obrovské, piraně, gorily, medvědy či exotické ptáky. ZOO je rozdělená na 4 části podle příslušných kontinentů, odkud zvířata pochází - Afrika, Asie, Austrálie a Střední a Jižní Amerika. Součástí areálu je také zámek s romantickým anglickým parkem se vzácnými stromy.

Zlín

Město na jihu Moravy je známé nejen baťovskou architekturou a dlouhou tradicí výroby obuvi, ale také jako kulturní centrum oblasti. Při návštěvě Zlína byste rozhodně neměli minout zdejší zoologickou zahradu, která je druhou nejnavštěvovanější ZOO v republice a seznámíte se v ní s 215 druhy zvířat. Nevynechte ani zlínský Zámek Lešná a malebné okolí města. Každoročně se zde konají různé festivaly - Harmonia Moraviae, Talentinum, Zlínské besedování, ale také festival Neznámá Země či cestování.

Valašské Meziříčí

Vstupní brána do Beskyd - Valašské Meziříčí láká k návštěvě hned několika zajímavými místy. Díky bohatému kulturnímu životu se městu přezdívá též Valašské Athény. Památková zóna v centru města se skládá z 45 měšťanských domů. K nejhodnotnějším patří dům U dvanácti apoštolů, budova radnice a barokní farní kostel Nanebevzetí Panny Marie.

Co patří mezi hlavní zdejší skvosty?

  • Zámek Kinských - sídlo Muzea regionu Valašsko
  • Zámek Žerotínů s Turistickým informačním centrem a Galerií Sýpka
  • Kostel Nejsvětější Trojice

Nevynechte ani planetárium, Moravskou gobelínovou manufakturu a Muzeum valašských strašidel. Ke sportovnímu vyžití slouží cyklostezka nebo Aquapark – krytý bazén.