Vydejte se do Hotelu Baťov *** v Otrokovicích nedaleko známého Baťova kanálu a užijte si "všecky krásy" Slovácka. Na dosah máte Zlín, Kroměříž i Luhačovice. Kromě výborné polopenze se už můžete těšit na exotická i domácí zvířata do ZOO Lešná Zlín.

Hotel od proslulé firmy Baťa

Hotel Baťov *** byl postaven v roce 1936, a to známou firmou Baťa. Jednalo se o projekt světoznámého architekta prof. ing. Karfíka. Hotel se stal nejvýznamnějším objektem zlínského funkcionalismu. Na jeho střeše je dokonce umístěna replika ve tvaru vrtule jako vzpomínka na tragédii Tomáše Bati, který zemřel pádem letadla v areálu současné Tomy nedaleko od hotelu.


O ubytování

Funkcionalistický Hotel Baťov *** se nachází ve stejnojmenné klidné městské čtvrti v Otrokovicích. Zlín (14 km) i krásná Kroměříž (27,5 km) jsou v dojezdové vzdálenosti cca 20 minut, za návštěvu rozhodně stojí zalesněné kopce blízkých Chřibů.

Kde budete spát?

Ubytováni budete v jednom z 45 komfortních pokojů ve světlých barvách. Součástí vybavení je televize, WiFi a vlastní koupelna s fénem. Některé pokoje mají také venkovní terasu.

Na čem si pochutnáte?

Těšit se můžete na bohaté bufetové snídaně (možnost snídaňového balíčku) a servírované večeře o dvou chodech, které se podávají v hotelové restauraci Flora nebo Moravská pivnice. Pro mlsné jazýčky je dokonce k dispozici i cukrárna.

Baťův kanál Tip na výlet

Baťův kanál, hovorově Baťák neboli Průplav Otrokovice-Rohatec, je historická vodní cesta vybudovaná v letech 1934–1938 v délce 52 km, která spojovala Otrokovice s Rohatcem. V dnešní době je na kanále 13 plavebních komor a umožněna turistická vodní doprava mezi Otrokovicemi a Petrovem, případně Skalicí na Slovensko. Turisté mohou využívat 8 přístavů a 16 přístavišť.

Od května do září se můžete vydat na skupinovou rekreační plavbu doplněnou o poznávací a gastronomické programy. Celá vodní cesta je přístupná i pro ty, kdo vlastní člun, případně si můžete loď vypůjčit. Plavbu lze spojit s cykloturistikou díky cyklostezce, která je dlouhá více než 80 km a dále na ni navazují stezky a trasy v okolí, včetně Moravských vinařských stezek.

Více informací

Hotel Baťov ***

Tylova 727, Otrokovice
Česká republika

+420 577 650 111

recepce@spolecenskydum.cz

Check In
14:00 - 18:30
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 200 Kč/noc (pouze malá plemena)
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace
Konferenční místnost
Přednáškový sál
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
2,8 km
Zastávka
50 m
Sjezdovka
30 km