Krásná příroda a skvělá relaxace, přesně to vás čeká během pobytu v Penzionu U Čtyřlístku, který najdete v CHKO Žďárské vrchy u Sečské přehrady. Užijte si pivní koupel s konzumací piva, privátní vířivku, solnou jeskyni i uvolňující masáž.

Rozhledna Bára a Kočičí hrádek Tip na výlet

Na hřbetu Hůra (403 m n. m.) kousek od obcí Slatiňany a Chrudim se nachází rozhledna Bára, která byla postavena roku 2008. Jen pár dní po otevření ji však smetla vichřice. Následně se rozhledna opravila, doplnila o bezpečností prvky a byla znovu otevřena v roce 2009. Rozhledna Bára má tvar jehlanu, je vyrobena ze dřeva a na její vrchol vystoupáte po točitém schodišti se 78 schody.

Nedaleko rozhledny najdete také Kočičí hrádek - romantickou miniaturu hradu, kterou nechala kolem roku 1896 postavit kněžna Vilemína z Auerspergu svým dětem, ale také všem dětem z okolí.

Více informací

Dovolená u Sečské přehrady

Užijte si krásnou přírodu CHKO Žďárské vrchy a ubytujte se v Penzionu U Čtyřlístku kousek od Sečské přehrady. Bydlet budete ve standardním pokoji s dvoulůžkovou pohodlnou postelí, lednicí, vlastním sociálním zařízením a terasou s krásným výhledem do přírody. Za příplatek můžete využít také ubytování ve srubovém apartmánu, který stojí samostatně.

Každý den se posilníte snídaní formou bufetu, večer vás pak čeká servírovaná večeře.

Wellness s pivními lázněmi

Není nad pořádnou relaxační koupel. A co teprve když se koupete v pivě! Koupel v dřevěné dubové vaně plné pivního extraktu s rašelinovou pěnou o tepotě 37 °C a k tomu ještě vychlazené pivo ve sklenici k popíjení, právě to si užijete během pobytu. Je vám to málo? A co třeba odpočinek v privátní vířivce či sauně? Dokoupit si můžete i různé masáže a kosmetické služby.

Penzion U čtyřlístku

Hořelec 1, Seč
Česká republika

+420 721 236 683

info@penzion-uctyrlistku.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček 100 Kč/den
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Wellness
Venkovní bazén
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Lázně
Restaurace
Dětské hřiště
Kolárna
Lyžárna
Konferenční místnost

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
3 km
Vzdálenost od jezera
100 m
Zastávka
0,6 km

Tipy na výlet

Údolí Doubravy u Chotěboře

Přírodní rezervace Údolí Doubravy je ideálním místem na výlet pro každého, kdo miluje přírodu. Je také zřejmě nejcennějším územím chráněné krajinné oblasti Železných hor. Na Doubravku můžete vyrazit po naučné stezce z Chotěboře nebo z vesnice Bílek. Středně náročná naučná stezka vás provede lesnatým kaňonem vytvořeným řekou Doubravou. Nejzajímavější a také nejdivočejší částí údolí je bezesporu skalnatý kaňon Koryto s hlubokými koryty a peřejemi. Svahy nad řekou tvoří skály a lesy v původní podobě, nad nimiž jediná skalní věž, nazvaná Čertův stolek. Na vrcholu nejvyšší skály najdeme zbytky zříceniny Sokolohrady s upravenou vyhlídkou. Po cestě nás čekají také vodopády a další zajímavosti.

Chrudim

Chrudim je druhým největším městěm Pardubického kraje a žije tu zhruba 23 000 obyvatel. Kromě krásné okolní přírody nabízí také spousty nádherných historických památek.

Svou procházku po městě začněte v Břetislavově ulici, kde stojí renesanční Mydlářovský dům s bohatou sochařskou výzdobou a zajímavou věžičkou. Najdete v něm Muzeum loutkářských kultur.

Pokud máte rádi muzea, tak zavítejte i do Regionálního muzea a do Muzea barokních soch, které najdete v bývalém kapucínském kostele sv. Josefa. Vydejte se také na hlavní náměstí s chrámem Nanebevzetí Panny Marie a k rodnému domu Josefa Ressela, který vynalezl lodní šroub. V Široké ulici dokonce najdete jeho bronzovou sochu.

Peklo Čertovina

Peklo v obci Čertovina má program pro hříšníky všech věkových kategorií. Prohlédnout si světový pekelný unikát můžete s jedním čertem, ale i s celou jejich bandou. Nebojte se, provázet vás budou jen samí hodní čerti, kteří mají v pekle dokonce i pražírnu kávy, kavárnu a vinárnu. Ve stavbě, která sahá až 12 metrů pod zem, je kromě podzemního labyrintu s doupětem samotného Lucifera také restaurace a prodejna suvenýrů. Zdeněk Troška zde natáčel pohádku Čertoviny.