V Litomyšli a jejím okolí se vám bude líbit i pokud nejste skladatelé a spisovatelé. Ale kdoví, třeba vás stejně jako Smetanu nebo Jiráska právě zde políbí múza. Jisté je, že majitelé Pensionu U Háje vás přivítají malým pivem na zahnání té největší žízně a ubytují vás v útulném pokoji s dítětem do 8 let zdarma. Těšit se můžete také na snídaně, infrasaunu a samozřejmě překrásné historické, ale zároveň moderní město zapsané na seznamu UNESCO.

Penzion s příjemnou atmosférou založenou na důvěře

Rodinný Pension U Háje na břehu rybníka Velký Košíř se nachází v části Litomyšle Nedošín. A právě Nedošínský háj opodál vašeho útulného ubytování si v minulosti oblíbil prozaik Alois Jirásek. Přírodní rezervace je i dějištěm jednoho z jeho románů.

V pokoji s vlastní koupelnou a toaletou najdete také malý kuchyňský kout se základním vybavením, rychlovarnou konvicí a jídelní stolek. Součástí pokojů je televize a kvalitní WiFi připojení. Ve společných prostorách můžete využít plně vybavenou kuchyni s indukční deskou, mikrovlnkou a kávovarem. Nebo si zde zahrát fotbálek.

Příjemná atmosféra Pensionu U Háje vychází nejen z opečovávaného vybavení pro hosty včetně infrasauny, dětského koutku, venkovního grilu a bazénu nebo z výborných snídaní. Majitelé svým hostům plně důvěřují, a tak si při pobytu můžete například pro pivo k samoobslužnému baru dojít kdykoliv. Čárky na lístcích vedle baru přibývají, důvěra se tedy majitelům i vyplácí.

Po předchozí domluvě si v penzionu můžete také domluvit projížďku s instruktorem na Appaloosa koních Sunny a Gasper.

UNESCO památky a samí slavní rodáci

Překrásné spojení historické architektury na zámeckém návrší Litomyšle i ve městě s moderní revitalizací a projekty Josefa Pleskota musíte vidět na vlastní oči. Ve městě se také celoročně pořádá celá řada akcí a festivalů. Pobyt se rozhodně vyplatí naplánovat například v době konání Smetanovy Litomyšle, ArchiMyšle nebo Gastronomických slavností Rettigové.

Renesanční zámek s více než 8 000 originálních sgrafit vás okouzlí stejně jako klášterní zahrady lákající k pikniku nebo obdivování soch dalšího místního rodáka - Olbrama Zoubka. Litomyšl a její okolí vás zkrátka k velkým dílům a myšlenkám bude vybízet na každém kroku.

Penzion U háje

Nedošín 62, Litomyšl
Česká republika

+420 724 313 719

info@agropension.cz

Check in
od 15:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Mazlíček povolen za poplatek 250 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Wellness
Sauna
Možnost procedur
Dětský koutek
Dětské hřiště
Kolárna
Půjčovna kol
Konferenční místnost

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
4,8 km
Vzdálenost od jezera
100 m
Zastávka
0,5 km
Sjezdovka
16 km