Dopřejte si pobyt v moravské vesnici Šatov, kde vás hned první večer čeká neomezená konzumace sudového vína. Těšte se i na chutnou polopenzi se zabijačkovými specialitami po celou dobu pobytu. Na výlety si můžete vyrazit do Znojma nebo Národního parku Podyjí. Možností je plno.

Penzion Šatovské Lípy ve vinařské lokalitě

Nadstandardně vybavený Penzion Šatovské Lípy najdete v tradiční vinařské obci v Šatově na jižní Moravě nedaleko hranic s Rakouskem. Penzion má strategickou polohu, takže se můžete rozhodnout, zda si budete užívat výhody vinařské oblasti, užijete si cyklistiku, anebo prozkoumáte krásy Národního parku Podyjí.

Ubytování zajišťuje penzion v komfortně zařízených pokojích s možností přistýlky, vlastním sociálním zařízením, TV, WiFi a lednicí.

Jak chutnají tradiční zabijačkové dobroty

Zabijačka je na venkově tradiční zimní událostí a tak trochu i rituálem. Díky pobytu v Penzionu Šatovské Lípy okoštujete místní výborná vína ve vinném sklepě s lisovnou přímo v penzionu, a také si pochutnáte na zabijačkových specialitách jako jsou jelítka, jitrnice, tlačenka, ovarová či zabijačková polévka, škvarky nebo zabijačkový guláš s domácím knedlíkem.

Tipy na výlet

Kostel sv. Mikuláše

Znojmo je krásné historické město, jednou ze zdejších památek je kostel sv. Mikuláše z 11. století. Po poškození ve 14. století byl kostel zrekonstruován, na druhé výstavbě se podílela také slavná rodina Parléřů, zodpovědná za mnoho památek na našem území. Z vnitřní výzdoby vyniká zvláště barokní kazatelna v podobě zeměkoule. Pokud se tedy zajímáte i historii či architekturu, neměli byste si tento kostel nechat ujít.

Rotunda sv. Kateřiny

Románská rotunda, postavená kolem poloviny 11. století, je pozůstatkem přemyslovského knížecího hradu ve Znojmě. Při cestě jižní Moravou rozhodně nevynechejte tuto národní kulturní památku, která vás zaujme nejen z architektonického a historického hlediska, ale její vnitřní výzdoba potěší všechny milovníky výtvarného umění.

Radniční věž Znojmo

Znojemská radnice s věží byla postavena v polovině 15. století, až do roku 1924 na ní drželi službu strážní, kteří měli za úkol pozorovat město i okolí. V dnešní době je její vrcholek místo službě zasvěcen příjemným zážitkům spojeným s krásným výhledem. Vstupné stojí 35 Kč a při obzvláště příznivých podmínkách lze z věže zahlédnout i vrcholky rakouských Alp.

Penzion Šatovské Lípy

Šatov 329, Šatov
Česká republika

+420 737 369 069

satovskelipy@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel není bezbariérový
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček po domluvě s penzionem za 100 - 300 Kč/noc (dle velikosti)
Platba kartou
Platba kartou je možná
Kouření
Kouření zakázáno