Vinice Šobes

Snad nejznámější vinici v Česku objevíte (jak jinak) na Moravě, přímo v srdci Národního parku Podyjí. Nad meandrem řeky Dyje se zde rozprostírá jedna z nejstarších a nejkvalitnějších vinic v celé Evropě - vinice Šobes. Její minulost sahá až do středověku, ale oblast byla osídlena už dávno předtím, v době bronzové. Od 19. století jsou místní vína proslavená svou kvalitou široko daleko - daří se zde zejména Ryzlinku rýnskému, Rulandskému bílému, ale i Pálavě či oblíbenému Sauvignonu. Za lahodnou chuť místních vín může právě výborná poloha vinic – ta leží v nižší nadmořské výšce na sluncem zalitém svahu, který je ze severozápadu i ze severovýchodu proti silným větrům. Zdejší kyselá půda na rulovém podkladu celý den pohlcuje sluneční teplo, aby jej v noci vyzařovala a držela tak révy v teple. Kvalitu místního vína můžete posoudit i sami - vinařství i samotná vinice jsou otevřeny celoročně a zastavit se sem můžete například během výletu po mezinárodní cyklotrase Greenways

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Jižní Morava, Znojmo

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet