Krkonošský národní park láká milovníky přírody, sportu a odpočinku v každém ročním období. Zavítejte do Hotelu Krakonoš *** v blízkosti Harrachova a romantického Mumlavského vodopádu. A užijte si pohodovou dovolenou s polopenzí nebo snídaněmi, vstupem do sauny, regionální kartou a balíčkem dalších slev.

Krkonošský národní park Tip na výlet

Jeden z našich nejkrásnějších národních parků byl vyhlášen 17. května 1963. Nekonečné možnosti pěší i cykloturistiky uspokojí jak zdatné sportovce, krájející svými pohorami kilometry jako máslo, tak i každého, kdo touží po klidné procházce nádhernou krkonošskou přírodou. Bohatý kulturní život místních středisek nabídne odpočinek vašim nohám a zaměstná vaši hlavu. Tak jako tak, Krkonoše jsou ideálním místem pro výlet. Nasajte čerstvý horský vzduch a užívejte si chvíle klidu i zábavy.

Největší lákadla Krkonoš:

  • nejvyšší hora České republiky Sněžka
  • Mumlavský vodopád
  • Stezka korunami stromů Krkonoše
  • Nevynechejte ani Černohorské rašeliniště, Krkonošské muzeum v Jilemnici, procházku k prameni Labe a Labský vodopád.

Mezi nejvýznamnější obce Krkonoš patří Harrachov, Janské Lázně, Jilemnice, Špindlerův Mlýn, Vrchlabí, Pec pod Sněžkou či Rokytnice nad Jizerou. V Janských lázních si můžete užít procházky po místní kolonádě nebo se vyvézt kabinovou lanovou na vrchol Černé hory. V Harrachově navštivte muzeum skla a ve Špindlerově Mlýně zamiřte za relaxací do aquaparku.

Více informací

Na horách nedaleko romantického vodopádu

Vydejte se do přírody krásné západní části Krkonoš, kde v Rokytnici nad Jizerou stojí Hotel Krakonoš ***. Jen 6 km od něj je Harrachov a vyhlášený Mumlavský vodopád. Ubytovaní budete na pokoji Standard, kde najdete praktický dřevěný nábytek, satelitní TV a koupelnu se sprchou, WC, fénem a toaletními potřebami. K dispozici jsou dvou, tří a čtyřlůžkové pokoje, ubytujete se tedy snadno i s dětmi.

Během pobytu se můžete těšit na bohatou polopenzi, anebo snídaně (dle varianty pobytu). Vyberete si z bufetových stolů nebo z aktuálního menu. V létě i zimě ze sebe můžete při sportu v horách vydat maximum, protože v hotelové restauraci vás večer bude čekat nejen polévka a hlavní chod, ale i předkrm, salátový bufet, moučník a samozřejmě čaj nebo káva. Kuchyň v hotelu vás nezklame ani v době oběda, kuchaři připravují i obědová menu. Zajít můžete také na skleničku do vinárny.

Odpočinek na hotelu i čerstvém horském vzduchu

Rokytnice nad Jizerou je skvělé místo pro aktivní pobyt. Najdete zde sportovní halu, v létě se můžete vydat do lanového centra, na bobovou dráhu nebo tenisové a volejbalové kurty. Na mnohé atrakce v okolí navíc získáte slevu díky regionální kartě Rokytnice Plus. Odpočinek namoženým svalům po celodenní turistice nebo v sedle kola si dopřejete v hotelové sauně.

Hotel Krakonoš ***

Dolní náměstí 309, Rokytnice nad Jizerou
Česká republika

+420 603 155 874

krakonos@rokytnice.com

Check in
16:00 - 21:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček pouze v pokojích Standard za poplatek 120 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Dětský koutek
Kolárna
Lyžárna
Půjčovna kol
Konferenční místnost
Baby friendly

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
100 m
Zastávka
0,2 km
Sjezdovka
0,4 km

Tipy na výlet

Stezka korunami stromů Krkonoše

Krkonošská stezka korunami stromů je 45 metrů vysoká dřevěná rozhledna, která vám umožní dech beroucí výhled na krásy Krkonošského národního parku. Na samotného vrcholku rozhledny budete mít okolní lesy jako na dlani. Zjistíte tak, jaký pocit zažívá bájný krkonošský duch Krakonoš. Kromě věže si můžete projít i 1 300 metrů dlouhou naučnou trasu lesem, který je bohatý na faunu i flóru. Stezka je v provozu celoročně a má otevřeno každý den, kromě 24. prosince.

Mumlavský vodopád

Mumlavský vodopád najdete poblíž Harrachova. Jedná se o nejmohutnější krkonošský vodopád, který se s hukotem řítí po celé šířce koryta do hloubky přibližně 10 metrů. Vodopády postupně vytvořily v žulové skále obří kotle, tzv. Čertova oka. Vodopády jsou dobře přístupné pěšky i na kole. Občerstvit se můžete v nedaleké Mumlavské boudě.

Aquapark Špindlerův Mlýn

Nenechte se rozhodit rozmary počasí. Celoročně otevřený aquapark je tím správným místem pro rodinnou relaxaci. Zatímco děti se vyřádí na až 72 metrů dlouhých tobogánech, rodiče si mohou užít vířivku, sauny nebo masáže.