Dopřejte si pohodovou dovolenou v Hotelu Corona**** s privátním vstupem do wellness, neomezeným využitím sauny a fitness centra s kardiozónou a také vstupem do solária. V ceně balíčku je strava formou polopenze. Děti do 8 let mají pobyt zdarma.

Kaplice Tip na výlet

Městečko Kaplice leží v okrese Český Krumlov na řece Malši a rozhodně stojí za návštěvu. Historické jádro města je vyhlášeno jako městská památková zóna. Vydejte se na procházku a pokochejte se krásnou radnicí, kašnou, kaplí sv. Josefa a sv. Barbory a také dvěma kostely. Kdo se nebojí, ať zavítá do Galerie Krampus plné démonických bytostí. V létě se vydejte za osvěžením na místní koupaliště.

Ráj odpočinku blízko Českého Krumlova a Lipna

Městečko Kaplice najdete v jižních Čechách, a to 10 km od Dolního Dvořiště, 19 km od Českého Krumlova a 34 km od Lipna. Právě v Kaplici stojí přepychový Hotel Corona ****, který je ideálním výchozím bodem pro poznávání okolních přírodních krás i historických památek.

Ubytováni budete ve dvoulůžkovém pokoji s pohodlným lůžkem, minibarem, WiFi, telefonem, satelitní TV a také vlastním sociálním zařízením.

Relaxace i sportovní vyžití

K odpočinku svádí wellness centrum s vířivkou a finskou saunou. Zacvičit si můžete ve fitness, kde vám je k dispozici také trenér. Zajděte si také do solária, anebo vyzkoušejte jednu z masáží.

Hotel Corona ****

Masná 933, Kaplice
Česká republika

+420 380 426 789

recepce@coronahotel.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 150 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vířivka
Sauna
Fitness
Baby friendly

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,2 km
Vzdálenost od jezera
32 km
Zastávka
0,4 km

Tipy na výlet

Zřícenina hradu Pořešín

Asi 4 km od města Kaplice leží zřícenina hradu Pořešín. Najdete ji na skalním ostrohu ve výšce 525 m n. m. Hrad na přelomu 13. a 14. století založil rod Bavorů ze Strakonic. Zřícenina je od roku 1963 chráněnou kulturní památkou a zpřístupněna je od dubna do října. Pokud si chcete návštěvu zříceniny zpestřit, můžete se vydat na procházku po modře značené turistitcké trasa, která vede z Kaplice do Římova.

Český Krumlov (UNESCO)

Český Krumlov je perla Jižních Čech a po právu také jedno z nejnavštěvovanějších míst u nás.

Romantické městečko s bohatou historií i impozantním zámkem se nachází na řece Vltavě, která dodává celému místu skutečně pohádkovou atmosféru. V centru i na nábřeží na vás čekají historické budovy, výborné restaurace, dobové obchůdky a především spousta kulturního vyžití.

Mezi nejvýznamnější kulturní akce patří Mezinárodní hudební festival Český krumlov nebo Festival barokních umění.

Mimo jiného zde najdete také mnoho muzeí, synagogu nebo klášter.

Celá oblast, která je nazývána "Branou Šumavy" je od roku 1992 zapsána na seznam UNESCO.

Zámek Český Krumlov (UNESCO)

Dominantou města je Státní hrad a zámek Český Krumlov, který je po Pražském hradě druhý nejrozsáhlejší zámecký areál u nás. Celý areál hradu a zámku je průchozí a samotná procházka jednotlivými nádvořími je nevšedním romantickým zážitkem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října a vybrat si můžete ze dvou prohlídkových okruhů - Renesanční a barokní apartmány a Zámecké barokní divadlo. Samotné barokní divadlo je jednou z nejlépe dochovaných divadelních scén z 18. století v Evropě.

Nejvyšším přístupným místem je vyhlídkový ochoz zámecké věže ve výši 35 metrů, odkud budete mít překrásný výhled na město i okolní přírodu. V areálu zámku můžete potkat taky medvědy. S jejich chovem začali již páni z Rožmberka před 400 lety.