Mariánské Lázně Tip na výlet

V Mariánských Lázních vás čekají proslulé lázeňské parky a kolonády, nádherné architektonické budovy, mnoho kulturního i společenského vyžití a především několik desítek léčivých pramenů. Nejznámějšími jsou Ferdinandův, který byl také úplně prvním využívaným pramenem, dále Lesní pramen a Ambrožův. K pitným kúrám slouží prameny Křížový, Karolinin a Rudolfův. Mariánské Lázně se vždy těšily oblíbenosti u slavných osobností a šlechty. Za zmínku stojí například anglický král Eduard VII nebo skladatel J. W. Goethe. Dnes jsou druhými největšími českými lázněmi.

Co patří mezi skvosty Mariánských Lázní?

  • Zpívající fontána
  • Hlavní lázeňská kolonáda (Kolonáda Maxima Gorkého)
  • Kolonáda Ferdinandova pramene

Navštivte také Park Boheminium. Můžete zde obdivovat miniatury českých památek. K procházkám jsou ideální Skalníkovi sady, park u Lesního pramene nebo vycházková trasa Královská cesta.

Pokud se chcete vydat na výlet mimo město, doporučujeme hrad Loket nebo hrad a zámek Bečov nad Teplou, kde se nachází relikviář svatého Maura.

Více informací

Lázeňský pobyt plný elegance

Hotel DaVinci **** je boutikový hotel v Mariánských Lázních. Nachází se v prostorách zrekonstruované vily na okraji centra města, budete to mít odsud jen pár kroků do centrálního městského parku a ke dvěma hlavním pramenům - Rudolfovu a Ferdinandovu.

Designové pokoje jsou pohodlné, každý je vybaven LCD TV, minibarem, trezorem, telefonem a koupelnou se sprchou, kosmetikou a vysoušečem vlasů. Ubytování vás na první pohled dostane svou nadčasovou elegancí - prostory jsou osvětlené křišťálovými lustry a v pokojích i ve společných prostorech narazíte na kresby Leonarda Da Vinciho.

Dobré jídlo a péče o tělo i duši

Na snídaních a večeřích si pochutnáte v hotelové restauraci, která nabízí českou i mezinárodní kuchyni.

Hotel má také soukromé lázně se saunami a širokou nabídkou masáží, kde se můžete nechat hýčkat. Vašemu zdraví prospějí také procházky po přilehlém parku nebo golf na jednom z místních hřišť.

Hotel DaVinci ****

Plzeňská 2, Mariánské Lázně
Česká republika

+420 352 676 612

hotel@hoteldavinci.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 12:00
Domácí mazlíček
Povolen
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Parkování za poplatek 120 Kč/den

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Sauna
Možnost procedur
Lázně
Restaurace
Kolárna
Lyžárna

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
2 km
Vzdálenost od moře/jezera/lázní
2 km
Zastávka
0,4 km
Sjezdovka
2 km