Pohodlné ubytování v jižních Čechách

Penzion N.10 Frymburk stojí v centru Frymburku u Lipenské přehrady. Ubytovat se můžete ve dvoulůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových prostorných pokojích, k dispozici jsou také mezonetové apartmány pro pět až šest osob. Na každém pokoji najdete TV, koupelnu se sprchovým koutem a WC a místo k posezení.

V přízemí penzionu se nachází klimatizovaná restaurace, kde se servírují jídla české i mezinárodní kuchyně a vybrat si můžete i z široké nabídky vín.

Aktivní vyžití a cyklistika u Lipna a na Šumavě

V okolí penzionu je rozhodně co dělat. Pláž Frymburk je nejkrásnější písečná pláž na Lipensku, můžete si zde zapůjčit šlapadla nebo si zahrát volejbal. Okolní šumavské lesy jsou ideální na pěší turistiku i houbaření. Oblíbeným cílem výletů je například také gotická památka Vítkův Kámen.

Lipno je ideální lokalita pro cykloturistiku. Kola si půjčíte přímo na penzionu a vyrazte například na Jezerní cyklostezku nebo prozkoumejte zapadlé kouty Šumavy. Do Lipna nad Vltavou jsou to jen 4 km, po 20 km dojedete do Českého Krumlova.

Tipy na výlet

Vodní nádrž Lipno

Vodní nádrž, nebo také Lipenské jezero, je největší umělé jezero u nás. Nachází se v nadmořské výšce 726 metrů, dosahuje délky 44 km a v nejširším místě jsou od sebe břehy vzdálené cca 10 km. Přes léto je Lipno a okolí vyhledávaným turistickým místem na koupání, rekreaci, sportovní vyžití, turistiku a cyklistiku. Využít můžete Jezerní cyklo-inline stezku kolem Lipna v délce téměř 19 km a mnoho dalších cyklostras v okolí. V zimě pak pak můžete bruslit přímo na zamrzlé hladině jezera a užít si tak až 12 km dlouhou bruslařskou dráhu.

Stezka korunami stromů Lipno

Stezka korunami stromů Lipno byla otevřena v roce 2012 a jednalo se o vůbec první stavbu tohoto druhu u nás. Celková délka stezky je 675 metrů. Za postupného stoupání vás naučné informační a interaktivní tabule provedou životem v místní přírodě od semínka až po vzrostlý strom. Na konci stezky se můžete těšit na dechberoucí výhled z vrcholu 40 metrové vyhlídkové věže. Za dobrých podmínek můžete vidět až na vrcholky Alp. Kromě výhledu vás na cestě čekají také tři zážitkové stanice s lanovými prvky a na konec (pro ty, kteří se nebojí) také jeden z nejdelších suchých tobogánů u nás. Stezka je otevřená celoročně a je zcela bezbariérová. Zatímco v letních měsících se ke stezce dostanete lanovkou, stezkabusem nebo po cyklistických a turistických trasách, v zimě lze navštívit stezku přímo ze sjezdovky.

Nedaleko najdete také zábavní lesní hřiště pro děti i dospělé Království lesa.

Lanový park Lipno

Ideální rodinná zábava je návštěva Lanového parku Lipno.

Adrenalin i zábavu tu najdete na několika druzích lanových cest, včetně okruhu pro děti, zábavných trampolínách i 150 metrů dlouhém Fly sjezdu na kladce, která vás přepraví přes hladinu rybníka.

Penzion N.10 Frymburk ***

Frymburk 10, Frymburk
Česká republika

+420 702 090 616

frymburk.10@seznam.cz

Check in
od 15:00
Check out
do 11:00

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel není bezbariérový
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček zakázán
Platba kartou
Platba kartou je možná
Kouření
Kouření zakázáno