Komfortní 3* Hotel Baťov vystavěný firmou Baťa

V klidné a příjemné městské čtvrti v Otrokovicích naleznete Hotel Baťov ***, který byl postaven již roku 1936 a to firmou Baťa. Celý objekt je pohodlný, prostorný a jako stvořený k jarní, letní a zimní rekreaci i náročných klientů.

Vkusné a komfortní pokoje jsou ve světlých barvách. I když budete v pokojích typu standard, vybavení je nadstandardní. Samozřejmě nechybí TV, internet a sociální zařízení odpovídající úrovni 3* se sprchou či vanou a fénem. Některé pokoje mají také venkovní terasu.

Těšte se na bohaté snídaně formou švédského stolu (možnost snídaňového balíčku) a servírované večeře o dvou chodech, které se podávají v hotelové restauraci Flora nebo Moravská pivnice. Pro mlsné jazýčky je k dispozici cukrárna.

Tipy na výlet

Baťův mrakodrap/Jednadvacítka

Baťův mrakodrap nechal ve třicátých letech postavit Jan Antonín Baťa jako sídlo ředitelství firmy Baťa. Ve své době šlo o unikátní budovu inspirovanou mrakodrapy v USA. Zde se nachází pověstný výtah, který měl sloužit jako Baťova kancelář. Nejvyšší budova města má číslo 21, proto je spíše známá jako "Jednadvacítka". Na její střeše se nachází vyhlídková terasa s kavárnou, která je přístupná veřejnosti. Odsud budete mít celý Zlín jako na dlani.

Muzeum Jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Milovníci umění, kultury a historie budou ze zlínského muzea bezpochyby nadšení. Sídlí v bývalých továrních budovách č. 14 a 15. Celé třetí patro je věnováno stálým expozicím, které zastřešuje název Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost. To zahrnuje 3 velká témata - Obuv a produkce firmy Baťa, Film a Cestovatelství. Můžete se tak dozvědět více o historii firmy Baťa, nebo si prohlédnout linku na výrobu obuvi. Některé stroje jsou stále funkční stejně jako vystavená letadla - první bezmotorové letadlo vyrobené ve Zlíně (ZLIN I) a nejslavnější výrobek, motorové letadlo ZLIN XII.

Zlín

Město na jihu Moravy je známé nejen baťovskou architekturou a dlouhou tradicí výroby obuvi, ale také jako kulturní centrum oblasti. Při návštěvě Zlína byste rozhodně neměli minout zdejší zoologickou zahradu, která je druhou nejnavštěvovanější ZOO v republice a seznámíte se v ní s 215 druhy zvířat. Podívat se taky můžete na zlínský Zámek Lešná nebo se projděte po malebném okolí města.

Hotel Baťov ***

Tylova 727, Otrokovice
Česká republika

+420 577 650 111

recepce@spolecenskydum.cz

Check in
14:00 - 18:30
Check out
do 10:00

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel je bezbariérový
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 150 Kč/noc (pouze malá plemena)
Platba kartou
Platba kartou je možná
Kouření
Kouření zakázáno
3,13/5
Celkem 24 hodnocení