Zámek Letovice Tip na výlet

První zmínky o zámku Letovice pocházejí již z období kolem roku 1150, kdy byla na místě dnešního zámku pevnost. Od té doby byl zámek několikrát přepaden a dobyt, až se zdálo, že po něm do 21. století nezůstanou ani památky. Naštěstí se jeho pozůstatky dostaly do rukou novým majitelům, kteří jej dodnes rekonstruují a navracejí mu původní podobu. I když je zámek oblíbeným dějištěm svateb, můžete ho navštívit i v rámci běžných prohlídkových okruhů. Průvodce vás provede přes mučírnu a hladomornu s ukázkou dobových nástrojů, kolem zámecké kaple či studny s hloubkou 65 m. Prohlídku můžete zakončit posezením ve vinném sklípku a ochutnávkou skvělého moravského vína nebo se zaposlouchat do cimbálové hudby.

Více informací

Pohodlné ubytování s polopenzí

Užijte si pobyt s výlety po přírodních krásách Moravského krasu i nedalekých zámcích. V hotelu budete mít naprosté pohodlí.

Hotel Dermot *** leží v Letovicích nedaleko Moravského krasu. Hotel disponuje velkou zahradou s dětským hřištěm a vlastním parkovištěm. Ubytování je zařízeno v prostorných pokojích s vlastní koupelnou a TV.

Polopenze se podává v hotelové restauraci, těšit se můžete na sezónní a regionální speciality.


Podnikejte výlety do všech stran

Přímo v Letovicích můžete navštívit zámek a zámecký park. K Zámku Lysice je to 15 km a do Westernového městečka v Boskovicích vám to s dětmi zabere jen 10 km.

Neuděláte chybu, ať se vydáte od hotelu kterýmkoliv směrem. Na jihu se rozkládá Moravský kras, na západě můžete navštívit třeba zámek Čechy pod Kosířem a na východě Nové Město na Moravě.

Hotel Dermot ***

Pražská 335/50, Letovice
Česká republika

+420 724 619 041

hotel@dermot.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 100 Kč (malá plemena)/200 Kč (velká plemena)/pobyt
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
1200 m
Vzdálenost od lázní
15000 m
Zastávka
150 m
Sjezdovka
18500 m

Tipy na výlet

Koupaliště Letovice

Co dělat během horkých dní v Letovicích? Zamiřte na letní koupaliště. Čeká vás zábava v bazénu s úctyhodnou délkou 50 m a šířkou 19 m. Kromě svěží vody vás čeká také tobogán dlouhý 44 m, menší děti se vyřádí na skluzavce. K pravé letní zábavě vám nebude chybět ani hřiště na volejbal a nohejbal, minigolf, tenisové kurty či hřiště. Hlad zaženete v restauraci, která je také přímo v areálu koupaliště.

Vodní nádrž Letovice

Milovníci koupání ve volné přírodě nedají dopustit na odpočinek u vodní nádrže Letovice. Přehrada někdy nazývaná také jako Křetínka je oblíbená nejen kvůli osvěžující vodě, ale také sportovnímu vyžití. Můžete zde vyzkoušet windsurfing, potápění, rybaření i yachting. Přehrada je obklopena několika plážemi vzít s sebou můžete i svého čtyřnohého miláčka - vstup se psy je zde totiž povolen.

Moravský kras

Pokud máte rádi krásnou přírodu, jeskyně a spoustu dalších atrakcí, chráněná krajinná oblast Moravský kras je to pravé místo pro vás. Rozhodně se na výlet vydejte k Macoše, která je největší propastí tohoto typu jak v Česku, tak ve střední Evropě. Další unikát najdete hned vedle a tím jsou Punkevní jeskyně, které jsou součástí nejdelšího jeskynního systému v Česku. Při prohlídce jeskyní se můžete také plavit na loďkách po řece Punkvě a dostanete se až na dno Macochy.