Tisovský vrch

Tisovský vrch (přezdívaný také Pajndl) je jedním z krušnohorských kopců o výšce 977 m n.m. Vrchol se nalézá asi 3 kilometry severně od městečka Nejdek. Na Tisovském vrchu stojí 25 m vysoká rozhledna, která je umístěna na skalisku mírně pod vrcholem ve výšce 955 m n.m.

Výhled z Tisovského vrchu je bezesporu jedním z nejkrásnějších v Krušnohoří. Směrem z východu horizontu dominují vrcholky Klínovce, Fichtelberg a Doupovských hor. Na jihozápadě lze spatřit výšiny Slavkovského lesa, průmyslové oblasti sokolovské uhelné pánve a věže poutního kostela v Chlumu sv. Máří. Za příznivého počasí je z Tisovského vrchu možné dohlédnout i vzdálené vrcholky Šumavy.

Doporučovanou trasou na Tisovský vrch je cesta z Nejdku přes obec Tisovou, z Tisové pak po modré a žluté značce do Nových Hamrů. Odtud pak po žlutě značené turistické cestě. Na vrchol se dostanete také od železniční zastávky Tisová nebo Nové Hamry.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Krušné hory, Západní Čechy,

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Rozhledna Pajndl
Ski areál Nad Kostelem
Nejdecká věž
Dračí skála
Muzeum Horní Blatná
Vlčí jámy

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet