Kolonády v Karlových Varech

Žádný návštěvník Karlových Varů by neměl minout lázeňskou zónu tvořenou 5 kolonádami vedoucími malebným centrem města podél řeky Teplá. Na kolonádách je možnost ochutnat celkem 15 minerálních pramenů, a tak si s sebou nezapomeňte vzít hrneček, případně si můžete v Karlových Varech na mnoha místech koupit překrásný lázeňský pohárek, který je k tomuto účelu ideální. Trasa vedoucí přes všechny kolonády měří méně než kilometr a dá se tak snadno ujít i s dětmi či s kočárkem. Na které kolonády po cestě narazíte?

  • Sadová kolonáda je krásně zdobená litinová kolonáda umístěná v krásném prostředí parku Dvořákovy sady. Na Sadové kolonádě můžete z hadí tlamy ochutnat Hadí pramen (28,7 °C), který je považován za nejchutnější, neboť je méně mineralizovaný a chladnější. Tento pramen je tak vhodný pro začátek očistné kúry.

  • Mlýnská kolonáda je nejvyhledávanější karlovarskou kolonádou. Na této pseudorenesanční kamenné kolonádě od předního českého architekta Josefa Zítka se můžete napít hned z 5 pramenů včetně Mlýnského, který se plní do lahví a vyváží do zahraničí. Nově otevřená terasa kolonády skýtá překrásný výhled na historické centrum města. Vedle kolonády je umístěn krásný dřevěný altán pramene Svoboda.

  • Zámecká kolonáda je rozdělena na volně přístupnou kolonádu Horního pramene (aktuálně uzavřený), kruhový altán s výhledem do centra Karlových Varů, a dále kolonádu Dolního pramene, která je zpřístupněna pouze klientům Zámeckých lázní.

  • Tržní kolonáda bývá označována za nejvíce romantickou. Jedná se o bohatě vyřezávanou dřevěnou kolonádu ve švýcarském stylu s reliéfem o založení lázeňského města. Na kolonádě najdete tři prameny, přičemž nejznámější z nich je pramen Karla IV. (64 °C), využívaný již ve středověku pod názvem „Žrout“. Podle pověsti si právě u tohoto pramene léčil své nemocné končetiny císař Karel IV.

  • Vřídelní kolonáda je bez pochyb symbolem Karlových Varů. Právě v prosklené železobetonové kolonádě ve funkcionalistickém stylu tryská do výšky 12 metrů gejzír minerálního pramenu Vřídlo o teplotě 72 °C. Světoznámý pramen je v kolonádě možné ochutnat ochlazený na různé teploty od 50 do 30 °C. Termální vody Vřídla slouží také k zásobování lázeňských provozů a k výrobě karlovarské vřídelní soli. Zajímavým zpestřením výletu může být exkurze do podzemí Vřídelní kolonády.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Karlovy Vary, Západní Čechy,

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zámecká kolonáda
Mlýnská kolonáda
Sadová kolonáda
Chrám sv. apoštolů Petra a Pavla
Zámecké lázně
Park Antonína Dvořáka

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet