Bzenec

Milovníci vína zajisté vědí, že v jihomoravském městě Bzenec byla v roce 1875 zahájena první výroba šumivých vín klasickou metodou kvašením v lahvích. Uvidíte, že vinařství je v Bzenci skutečně všudypřítomné. Víno najdete v městském znaku, na památkách a v historii i současnosti města.

Dominantou města je nádherný novogotický Bzenecký zámek, který je ovšem bohužel veřejnosti nepřístupný. S jeho dějinami i podzemím se však můžete seznámit při prohlídkách, které nabízí Zámecké vinařství. Po exkurzi výrobním zázemím moderního vinařství i zámeckým sklepením na vás bude čekat ochutnávka výtečných bzeneckých vín. K zámku přiléhá volně přístupný zámecký park, ve kterém najdete i více než 500 let starou lípu.

Přírodní zajímavostí je jsou váté písky u Bzence přeždívané také moravská Sahara. Jedná se o rozlehlé planiny a písečné duny táhnoucí se po obou stranách železniční trati mezi stanicemi Rohatec a Bzenec-Přívoz na Hodonínsku. Písečný pás je široký přibližně šedesát metrů, dlouhý deset a půl kilometru a zaujímá celkovou plochu sto hektarů.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Slovácko, Jižní Morava

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet