Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Bzenec

Milovníci vína zajisté vědí, že v jihomoravském městě Bzenec byla v roce 1875 zahájena první výroba šumivých vín klasickou metodou kvašením v lahvích. Uvidíte, že vinařství je v Bzenci skutečně všudypřítomné. Víno najdete v městském znaku, na památkách a v historii i současnosti města.

Dominantou města je nádherný novogotický Bzenecký zámek, který je ovšem bohužel veřejnosti nepřístupný. S jeho dějinami i podzemím se však můžete seznámit při prohlídkách, které nabízí Zámecké vinařství. Po exkurzi výrobním zázemím moderního vinařství i zámeckým sklepením na vás bude čekat ochutnávka výtečných bzeneckých vín. K zámku přiléhá volně přístupný zámecký park, ve kterém najdete i více než 500 let starou lípu.

Přírodní zajímavostí je jsou váté písky u Bzence přeždívané také moravská Sahara. Jedná se o rozlehlé planiny a písečné duny táhnoucí se po obou stranách železniční trati mezi stanicemi Rohatec a Bzenec-Přívoz na Hodonínsku. Písečný pás je široký přibližně šedesát metrů, dlouhý deset a půl kilometru a zaujímá celkovou plochu sto hektarů.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Slovácko, Jižní Morava

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí