Hrad Buchlov

Buchlov patří k nejstarším a nejmohutnějším královským hradům v Česku, jehož majestátní stavba je jednou z hlavních dominant Slovácka. Hrad byl založen českým králem jako strategicky obranná pevnost a správní středisko se soudní pravomocí, tzv. loveckým právem. První zmínka o hradu pochází z roku 1300, jádro vnitřního hradu je ale starší.

Dnes patří Buchlov k velmi dobře zachovalým hradům a k výrazným symbolům Slovácka. Jedná se o ukázkovou ilustraci přeměny strohého gotického hradu v pohodlné renesanční panské sídlo. Hradní věž slouží jako rozhledna, protože poskytuje krásný kruhový výhled do krajiny. Zajímavostí je, že z nádvoří hradu byl vyňat jeden ze základních kamenů pro stavbu pražského Národního divadla.

Interiéry i exteriéry hradu můžete vidět na několika prohlídkových okruzích pro děti i dospělé. Stálá expozice je zaměřena na stavebně historický vývoj památky od 13. do 18. století. Na dalším okruhu uvidíte rozsáhlé sbírky z cestovatelských aktivit původních majitelů: přírodovědné a egyptologické sbírky a také kuriozity. Navštívit můžete i 700 m vzdálenou kapli sv. Barbory - rodinnou hrobku předposledních a posledních majitelů panství. Pro malé návštěvníky je připraven dětský okruh vhodný zejména pro děti od 6 do 10 let.

Otevírací doba:

  • 1.4. - 30.4. denně (mimo pondělí) od 9:00 do 15:00 hodin
  • 1.5. - 30.6. denně (mimo pondělí) od 9:00 do 16:00 hodin
  • 1.7. - 31.8. denně (mimo pondělí) od 9:00 do 17:00 hodin
  • 1.9. - 30.9. denně (mimo pondělí) od 9:00 do 16:00 hodin
  • 1.10. - 31.10. denně (mimo pondělí) od 9:00 do 15:00 hodin

Vstupné:

  • 160 Kč/ dospělí
  • 130 Kč/ studenti, senioři, ZTP
  • 80 Kč/ děti od 6 do 18 let
  • děti do 6 let zdarma

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Slovácko

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet