Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Strážnice

Malebné město Strážnice leží v údolí řeky Moravy na úpatí Bílých Karpat nedaleko Hodonína. Do povědomí veřejnosti je zapsáno především jako hlavní dějiště známého Mezinárodního folklorního festivalu, který se zde každoročně koná poslední víkend v červnu.

Ve Strážnici vás na první pohled zaujmou bašty u bývalé Veselské a Skalické brány, které jsou pozůstatkem původního středověkého opevnění. V klasicistním zámku dnes sídlí Národní ústav lidové kultury s expozicí lidových hudebních nástrojů čítající více než 400 exponátů se zvukovým doprovodem.

Pro milovníky vína je velkým lákadlem Strážnický skanzen – Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy, jehož součástí je areál vinohradnických staveb s originálním vnitřním vybavením a vinicí.

Jedním ze symbolů Strážnice i celého Slovácka je mohutný strom jeřáb oskeruše. Nejvíc těchto stromů roste právě u Strážnice. Vydat se zde můžete na Oskerušovou stezku nebo v nedaleké Tvarožné Lhotě navštívit Muzeum oskeruší. Během výletu do Strážnice máte také jedinečnou možnost pořídit si jedinečný suvenýr v podobě oskerušových produktů. Co třeba mošt, marmeláda, čaj, kompot či pálenka?

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Slovácko, Jižní Morava,

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí