Hora Radhošť

Nejznámější horou Beskyd je právě Radhošť (1 129 m n. m.), možná i díky blízkosti Pusteven či známé soše Radegasta, kterému je hora zasvěcena, protože zde prý dle pověstí míval své sídlo. Vydejte se ji zdolat a užijte si parádní výhled na celé Beskydy, Valašsko a v případě dobrých podmínek také na Jeseníky a Malou i Velkou Fatru na slovenské straně. Na vrcholu hory najdete kapli sv. Cyrila a Metoděje, kříž, sousoší a televizní vysílač.

Zajímavost: Hora Radhošť je protkána pseudokrasovými pískovcovými jeskyněmi. Nejznámější z nich je Volařka, která je 2 m široká a 3 m hluboká.

Jak se na Radhošť dostat? Nejlepší je vydat se na Pustevny, kam se dostanete na kole, pěšky, MHD, autem či lanovkou. Z Pusteven na Radhošť je to pak 4 km po modře značené turistické značce. Pokud máte chuť na pořádný výšlap, můžete se na vrchol vydat z Rožnova pod Radhoštěm po červené značce (7 km).

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Beskydy, Valašsko

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Socha Radegasta na hoře Radhošť
Kaple sv. Cyrila a Metoděje
Lanovka na Pustevny
Lanový park Tarzanie
Lyžařské středisko Pustevny
Pustevny

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet