Lázně Dobrna jsou nejstarší existující lázně na Slovinsku a jejich tradice je dlouhá více než 600 let. Vypravte se sem za termální vodou i vy! Hotel Vita **** je součástí lázeňského areálu, takže to do bazénů budete mít kousek. Navíc nabízí ubytování v komfortních pokojích, animační program pro děti i dospělé a především neomezený vstup do termálního wellness centra se 4 bazény a vířivkou. Nechybí ani saunový svět. Ve vybraných termínech (např. v létě) má dítě do 12 let pobyt s vámi zdarma.

O ubytování

Hotel Vita **** se nachází v malebném slovinském městečku Dobrna. S 600 let dlouhou lázeňskou tradicí se jedná o vůbec nejstarší lázně ve Slovinsku. Budova hotelu je obklopena nádherným lázeňským parkem, jehož historie sahá až do roku 1820. V parku je celkem 5 označených energetických bodů s blahodárnými účinky na psychiku a smysly, a tak je toto místo dokonalou oázou klidu a pohody.

Panenskou přírodu v okolí můžete objevovat po mnoha turistických trasách, které vás dovedou například na hrad Kačji (2,5 km), k zámku Novi Grad (4 km), k mlýnu Vovk (3,5 km) či k jeskyni Ledenica (3 km). S místní faunou a flórou se seznámíte na 2,8 km dlouhé naučné stezce lesem. V okolí je také několik krásných kostelů. Pokud budete mít náladu na náročnější turistiku, můžete zdolat vrchol Paški Kozjak (10 km) nebo se vydat až k jezeru Šmartno (14 km).

Skvělým výletním cílem je také třetí největší slovinské město Celje (16 km). Jedno z nejstarších zdejších se může pochlubit bohatou historií, množstvím dochovaných architektonických památek i významným kulturním zázemím. Navštívit zde můžete monumentální gotický hrad, několik muzeí a galerií či krásný městský les.

Kde budete spát?

Ubytováni budete ve dvoulůžkovém pokoji vybaveném klimatizací, WiFi připojením, televizí, minibarem, trezorem a telefonem. Součástí je také vlastní koupelna s fénem.

Na čem si pochutnáte?

V moderní hotelové restauraci se podávají pokrmy slovinské a mezinárodní kuchyně připravované z prvotřídních lokálních surovin. Snídaně i večeře mají formu bufetu, a tak si všeho můžete dopřát, co hrdlo ráčí. V průběhu dne je možné objednávat speciality ze stálého jídelního lístku. Součástí areálu hotelu je také útulná kavárna s nabídkou nápojů, lehkého občerstvení a domácích zákusků. Milovníci vína zajisté ocení, že hotel má vlastní vinný sklípek.

Kde budete relaxovat?

Za odpočinkem se vydejte do hotelového wellness. Jeho vnitřní i venkovní bazény jsou plné léčivé termální vody. Dopřát si můžete také různé léčebné procedury jako koupele či masáže. Pokud zatoužíte po výjimečném zážitku, je k dispozici privátní wellness s finskou a parní saunou.

Co vše se nachází v hotelovém termálním wellness?

 • Vnitřní relaxační bazén s termální vodou (32 °C)
 • Vnitřní dětský bazén (32 °C)
 • Vnitřní vířivka (35-36 °C)
 • Venkovní relaxační bazén s termální vodou (28-29 °C)
 • Venkovní dětský bazén (32 °C)
 • 3 finské sauny
 • 2 páry - klasická a solná
 • 2 Kneippovy chodníky
 • Infrakabina
 • Ledová jeskyně a ochlazovací bazének
 • Masážní bazén
 • Relaxační zóna, venkovní terasa a vitamin bar
Hotel Vita ****

Hotel Vita ****

Dobrna 50 , Dobrna
Slovinsko

+386 3 78 08 110

info@terme-dobrna.si

Check In
od 13:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnitřní bazén
Venkovní bazén
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Dětské hřiště
Minibar
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od lázní
0,4 km
Zastávka
0,3 km

Tipy na výlet

Hrad Celje

Hrad CeljeTip na výlet

Takzvaný Starý hrad nebo také Horní hrad stojí na kopci nad městem Celje a díky své rozloze si vysloužil titul největšího slovinského hradu. Počátky stavby spadají do 13. století, kdy byl hrad sídlem hrabat z Celje. V 17. století začal hrad chátrat, avšak od poloviny 19. století je památkově chráněný a stále probíhají snahy o jeho restauraci. Návštěvníci hradu si chválí jak historickou atmosféru místa, tak i úchvatný výhled do okolní kopcovité krajiny.

Lázeňské město Laško
Lázeňské město Laško
Šmartinsko jezero
Šmartinsko jezero
Dům na stromě
Dům na stromě