Lázně Dobrna jsou nejstarší existující lázně na Slovinsku a jejich tradice je dlouhá více než 600 let. Vypravte se sem za termální vodou i vy! Hotel Vita **** je součástí lázeňského areálu, takže to do bazénů budete mít kousek. Navíc nabízí ubytování v komfortních pokojích, animační program pro děti i dospělé a především neomezený vstup do termálního wellness centra se 4 bazény a vířivkou. Nechybí ani saunový svět. Ve vybraných termínech (např. v létě) má dítě do 12 let pobyt s vámi zdarma.

O ubytování

Terme Dobrna - Hotel Vita **** se nachází v malebném slovinském městečku Dobrna. S 600 let dlouhou lázeňskou tradicí se jedná o vůbec nejstarší lázně ve Slovinsku. Budova hotelu je obklopena nádherným lázeňským parkem, jehož historie sahá až do roku 1820. V parku je celkem 5 označených energetických bodů s blahodárnými účinky na psychiku a smysly, a tak je toto místo dokonalou oázou klidu a pohody.

Panenskou přírodu v okolí můžete objevovat po mnoha turistických trasách, které vás dovedou například na hrad Kačji (2,5 km), k zámku Novi Grad (4 km), k mlýnu Vovk (3,5 km) či k jeskyni Ledenica (3 km). S místní faunou a flórou se seznámíte na 2,8 km dlouhé naučné stezce lesem. V okolí je také několik krásných kostelů. Pokud budete mít náladu na náročnější turistiku, můžete zdolat vrchol Paški Kozjak (10 km) nebo se vydat až k jezeru Šmartno (14 km).

Skvělým výletním cílem je také třetí největší slovinské město Celje (16 km). Jedno z nejstarších zdejších se může pochlubit bohatou historií, množstvím dochovaných architektonických památek i významným kulturním zázemím. Navštívit zde můžete monumentální gotický hrad, několik muzeí a galerií či krásný městský les.

Kde budete spát?

Klidný spánek si dopřejete v pokoji Standard (21 m²) s manželskou postelí. Vybaven je televizí i bezplatnou WiFi a osobní věci si můžete zamknout v pokojovém trezoru. Příjemnou teplotu vzduchu si zvolíte na nastavitelné klimatizaci a pro občerstvení nebudete muset daleko – k dispozici vám bude mini bar. Vlastní koupelna je opatřena fénem.

Jestliže zatoužíte po hezkém výhledu a odpočinku na čerstvém vzduchu, v hotelové nabídce je také pokoj Standard s balkonem.

Suite (25–48 m²) je prostorná varianta pokoje pro dvě osoby s manželskou postelí a možností přistýlky pro jednu osobu. Seznam vybavení je stejný jako u verze Standard.

Na čem si pochutnáte?

V moderní hotelové restauraci se podávají pokrmy slovinské a mezinárodní kuchyně připravované z prvotřídních lokálních surovin. Snídaně i večeře mají formu bufetu, a tak si všeho můžete dopřát, co hrdlo ráčí. V průběhu dne je možné objednávat speciality ze stálého jídelního lístku. Součástí areálu hotelu je také útulná kavárna s nabídkou nápojů, lehkého občerstvení a domácích zákusků. Milovníci vína zajisté ocení, že hotel má vlastní vinný sklípek.

Kde budete relaxovat?

Za odpočinkem se vydejte do hotelového wellness. Jeho vnitřní i venkovní bazény jsou plné léčivé termální vody. Dopřát si můžete také různé léčebné procedury jako koupele či masáže. Pokud zatoužíte po výjimečném zážitku, je k dispozici privátní wellness s finskou a parní saunou.

Co vše se nachází v hotelovém termálním wellness?

 • Vnitřní relaxační bazén s termální vodou (32 °C)
 • Vnitřní dětský bazén (32 °C)
 • Vnitřní vířivka (35-36 °C)
 • Venkovní relaxační bazén s termální vodou (28-29 °C)
 • Venkovní dětský bazén (32 °C)
 • 3 finské sauny
 • 2 páry - klasická a solná
 • 2 Kneippovy chodníky
 • Infrakabina
 • Ledová jeskyně a ochlazovací bazének
 • Masážní bazén
 • Relaxační zóna, venkovní terasa a vitamin bar
Terme Dobrna - Hotel Vita ****

Terme Dobrna - Hotel Vita ****

Dobrna 50 , Dobrna
Slovinsko

+420 558 000 298

info@travelking.cz

Check In
od 13:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnitřní bazén
Venkovní bazén
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Dětské hřiště
Minibar
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od lázní
0,4 km
Zastávka
0,3 km