Nechte starosti všedních dní za sebou a vyrazte na dovolenou do Belianských Tater. Z Penzionu Javor to budete mít jen 3 km na nejbližší sjezdovku a po dni stráveném na svahu si perfektně odpočinete ve finské sauně. Ráno si navíc pochutnáte na bohatých snídaných formou bufetu a přes den či večer můžete posedět a poklábosit u venkovního grilu.

O ubytování

Umístění Penzionu Javor bude ideální pro rodinné dovolené, na lyžování i pro pěší turisty, najdete jej totiž v obci Ždiar, přímo na úpatí Belianských Tater a blízko Spišské Magury.

Ačkoliv se Ždiar nachází na území Slovenska, je zde znát výrazný kulturní vliv nedalekého Polska a zachování pohraničních goralských tradic. Každoročně se zde také konají Goralské folklórní slavnosti, na které se sjíždějí umělecké lidové soubory ze Slovenska i Polska. Pokud vás goralská kultura zajímá více, určitě navštivte Antošovský vrch (2,4 km) a Blaščatskou dolinu (1,6 km), kde vás okouzlí velmi zachovalá lidová architektura.

V zimě si zde užijete hlavně lyžování, jen cca 3 km od penzionu najdete Ski centrum Strachan se 7 sjezdovkami a Ski centrum Strednica s 15 sjezdovkami a více než 70letou tradicí. O kousek dál vás potom čeká Středisko Bachledka Ski & Sun (3,4 km) s 8 sjezdovkami, sáňkařskou tratí a více než 1,2 km dlouhým chodníkem korunami stromů. Ten si můžete projít i v letních měsících, kdy si zde navíc užijete i nejdelší bobovou dráhu v Tatrách.

Co se výletů týče, určitě si nenechte ujít návštěvu Belianské jeskyně (6,4 km), coby jediné přístupné krápníkové jeskyně v Tatranském národním parku. Vydat se můžete i k jezeru Skalnaté pleso (26,5 km), kam vás z Tatranské Lomnice (16,2 km) doveze lanovka, a k nedalekému Obrovskému vodopádu (22,9 km), který měří až 20 metrů.

Kde budete spát?

Ubytujete se v pohodlném pokoji či apartmánu s dřevěným nábytkem v rustikálním stylu. Některé z pokojů mají také balkón.

Dvoulůžkový pokoj je vybavený manželskou postelí a neumožňuje přistýlku. K pokoji patří vlastní koupelna se sprchovým koutem a nechybí televize, šatní skříň, stolek s posezením a WiFi připojení.

Třílůžkový pokoj nabídne manželskou postel, samostatné jednolůžko a pohodlné křeslo. Součástí vybavení je také vlastní koupelna se sprchovým koutem, šatní skříň, televize a WiFi připojení.

Podkrovní apartmán se skládá ze dvou oddělených ložnic a obývacího pokoje s velkou pohovkou. V jedné ložnici najdete manželskou postel, ve druhé manželskou postel a dvě jednolůžka, celkově tak apartmán ubytuje až 6 osob. Dominantou apartmánu je dřevěný strop a k vybavení patří koupelna s vanou, televize, úložné skříně a WiFi připojení.

Rodinný apartmán je také vhodný až pro 6 osob, díky 4 lůžkám a 2 přistýlkám. Součástí apartmánu je plně vybavená kuchyně se spotřebiči, obývací pokoj s televizí, pohovkou a krbem a dvě ložnice s manželskými postelemi. V koupelně najdete velkou vanu a v ložnicích je dostatek úložného prostoru. Nechybí ani WiFi připojení.

Na čem si pochutnáte?

Součástí penzionu je snídaňová kuchyně a jídelna, kde si každé ráno pochutnáte na bohaté snídani servírované formou švédských stolů. Z pestré nabídky slaných, sladkých, studených i teplých jídel si jistě vyberete. V případě menší obsazenosti mohou být snídaně servírované.

Na oběd a večeři můžete vyrazit do některé z nedalekých restaurací. Tradiční slovenská jídla vám naservírují v Kolibě Sova (1,5 km), na pizzu a italskou kuchyni se zase specializuje Pizzeria Rustika (1,4 km).

Kde budete relaxovat?

Po celém dni stráveném na sjezdovce nebo v přírodě není nic lepšího, než prohřát unavené svaly a nastartovat imunitní systém ve finské sauně, kterou najdete přímo v penzionu. Následně si můžete oddechnout v klidné odpočívárně.

Cestujete s dětmi?

K penzionu patří zelená zahrada, kde se děti během teplých měsíců vyřádí na trampolíně.

Něco navíc

S rodinou či s přáteli můžete využít venkovní posezení s grilem a užít si večer plný zábavy.

Penzion Javor

Penzion Javor

Ždiar 517 , Ždiar
Slovenská republika

+421 902 240 937

info@penzionjavor.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Wellness
Sauna
Dětské hřiště

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
31 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
23 km
Sjezdovka
3 km

Tipy na výlet

Tatry

TatryTip na výlet

Tatry jsou pohořím, které se nachází na severu Slovenska a jihu Polska. Název v překladu znamená skály nebo skalnaté štíty. Celé pohoří zabírá 785 km² z toho 610 km² leží na území Slovenska a 175 km² na území Polska. Tatry jsou nejvyšším pohořím celého Slovenska a nachází se tu 25 vrcholů vyšších než 2500 m n. m. a svojí geomorfologickou skladbou se dělí na:

  • východní Tatry - leží převážně na Slovensku. Mezi východní Tatry řadíme Vysoké Tatry a Belianske Tatry.
  • západní Tatry - leží na Slovensku. Mezi západní Tatry řadíme oblasti od Osobitá az po Ornak.

Na území Tater se nachází dva národní parky - TANAP na Slovensku a TPN v Polsku. Na svazích hor rostou převážně smrkové lesy. Mezi typické zástupce tatranské fauny patří kamzík horský, svišť horský a medvěd hnědý. Mezi ptactvo orel skalní.

Turistické stezky jsou na slovenské straně zavřené od 1. listopadu do 15. června. Na polské straně jsou otevřené celoročně.

Více informací
Lyžování ve Vysokých Tatrách
Lyžování ve Vysokých Tatrách
Ski Centrum Strachan
Ski Centrum Strachan
Aquapark Zakopane
Aquapark Zakopane