Nitra je krásné město, které stojí za návštěvu. Vydejte se za jeho krásami i vy a užijte si ubytování v luxusním Boutique Hotelu Zlatý Kľúčik. Ten nabízí komfortní pokoje Superior, chutné snídaně formou bufetu a také degustační večeři o 3 či 5 chodech. Těšte se také na vstup do přepychového Oriental Luxury Spa s vířivkou a 3 druhy saun, k dispozici budete mít i fitness centrum.

O ubytování

Hotel Zlatý Kľúčik je přepychový boutique hotel, který najdete v Nitře na kopci Zobor, jen cca 30 minut procházky od Nitrianského hradu. Ne nadarmo se řadí mezi nejlepší hotely na Slovensku. Jedná se o moderní hotel s francouzským nádechem. Pyšnit se může nádhernými prostory, přepychovými pokoji, úžasnou gastronomií, rozlehlým wellness i skvělou polohou. V zeleni, ale zároveň ne daleko historickým památkám či obchodům.

Kromě Nitranského hradu si jistě užijete i samotné centrum města Nitra. Vydejte se k Bazilice sv. Jimrama, Hornímu biskupskému katedrálnímu kostelu, Kapli sv. Michala či Justičnímu paláci. Krásný je také Klášter a kostel sv. Petra a Pavla, Dům kanovníka Greguška i další měšťanské a nakovnické domy ze 17. - 19. století. V okolí je spousta dalších krásných kostelů, klášterů a budov. Pokud však máte rádi přírodu, vydejte se do Přírodní rezervace Lupka či Zoborská lesostep, krásná je také Svoradova jeskyně či Nitriansky dolomitový lom.

Kde budete spát?

Útulné pokoje Superior s nádechem Francie jsou laděny do černé, bílé a modré barvy. V každém pokoji si užijete stylovou pohodlnou king size postel, 40“ LCD televizi, klimatizaci, příslušenství na přípravu čaje a kávy, minibar, trezor a samozřejmě také koupelnu se sprchovým koutem či vanou, fénem a kosmetickým setem. Jistě vás potěší také župan a papuče k zapůjčení. Součástí pokojů je také balkon či terasa s krásným výhledem.

Na čem si pochutnáte?

Hotelová restaurace Frenchie Terrasse podává slovenské speciality i pokrmy mezinárodní kuchyně, které jsou vždy připraveny z čerstvých lokálních surovin, a to s ohledem na sezónu. Snídaně formou bufetu, obědy či večeře výběrem z menu si vychutnáte v luxusním interiéru, který je laděn do francouzského provence stylu a nabízí krásný výhled na město. V případě hezkého počasí lze stolovat také na letní terase. V hotelu se nachází ještě další restaurace Cle D`Or, dále Lobby bar, který je ideální na odpolední či večerní skleničku a stylový Cigar Lounge, kde si vychutnáte dobrý doutník i kvalitní koňak či whisky.

Kde budete relaxovat?

Wellness centrum Oriental Luxury Spa nabízí finskou, bylinkovou i parní saunu v moderním interiéru, který je plný kouzelných detailů. Kromě saun si zde užijete také Kneippovu lázeň na nohy a odpočinek v parádní vířivce. Dopřejte si také masáže a různá kosmetická ošetření. Pro hosty je zde k dispozici také fitness centrum s profesionálním vybavením.

Boutique Hotel Zlatý Kľúčik

Svätourbanska č. 27 , Nitra
Slovenská republika

+420 538 880 980

info@travelking.cz

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za 30 €/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Fitness
Minibar
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
2,5 km
Zastávka
0,3 km

Tipy na výlet

Nitra Tip na výlet

Známé město pod vrchem Zobor nadchne turisty pro svou bohatou historii, honosné církevní stavby i romantické uličky a zákoutí s jedinečnou atmosférou. Díky množství památek se o Nitře často mluví jako o „ráji pro archeology“. Její dominantou je Nitranský hrad, který byl v minulosti slavným slovanským hradištěm a jeho opevnění odolalo i nájezdům mongolských bojovníků. Turisty nejoblíbenější částí Nitry je Horní město s nespočtem historických budov i kostelem sv. Petra a Pavla. Za prohlídku zde stojí také Malý a Velký seminář s diecézní knihovnou, kde jsou uloženy stovky vzácných knih, prvotisků a rukopisů. Mezi další zajímavá místa v Nitře patří dále Kluchův palác, jehož roh podpírá kamenný obr Atlanta. Místní tohoto obra nazývají také Gambrinus.

Co ještě navštívit v Nitře?

  • Pěší zónu se sochami
  • Synagogu
  • Městský park
  • Vrch Kalvária
  • Vrch Zobor
  • Dražovský kostelík
  • Slovenské zemědělské muzeum
  • Zoborský klášter
Více informací
Nitranský hrad
Termální park Nitrava
Lázně Piešťany