Užijte si pobyt na Slovensku přímo u Oravské přehrady v Hotelu Slanica, který nabízí snídaně formou bufetu, lahodné večeře a welcome drink na uvítanou. Užijte si lenošení u vody, anebo se vydejte na různé výlety po okolí. Co třeba Oravský hrad?

Pobyt přímo na břehu Oravské přehrady

Hotel Slanica najdete v obci Námestovo jen pár kroků od břehu Oravské přehrady a přístavu, kde kotví vyhlídková loď OG Slanica. Ubytováni budete v jednom ze 13 dvoulůžkových pokojů, které jsou nově vybaveny stylovým nábytkem, televizí, fénem a mají vlastní koupelnu se sprchou. Některé pokoje mají nádherný výhled přímo na hladinu přehrady a možnost přistýlky.

V hotelové restauraci si každé ráno pochutnáte na snídani formou bufetu. Na oběd si můžete dát něco z obědového menu, večer se pak těšte na skvělé pokrmy výběrem ze tří druhů jídel. Pokrmy jsou připravovány z čerstvých a kvalitních regionálních surovin. Ze stálého lístku si můžete vybrat jednu ze 31 pizz, které se pečou v pravé italské dřevěné peci. Přes den můžete posedět na baru a vychutnat si kávu, víno či jiný nápoj. V létě je pak k dispozici terasa s výhledem na přehradu.

Tipy na výlet

Slanický ostrov umění

Slanický ostrov umění leží uprostřed Oravské přehrady. Je mementem toho, co zbylo po zaplavení několika osad při budování přehrady. Zůstalo jedině návrší obce Slanica s barokním kostelem a kalvárií, kde vznikl ostrov. Dnes je vyhledávaným místem. K návštěvě láká krásný výlet lodí a stálá expozice lidového umění ze sbírek Oravské galerie umístěná v uvedeném kostele. Na území ostrova pak můžete obdivovat lapidárium oravské kamenické tvorby. V bývalé hrobce se nachází inovovaná expozice historie zatopených obcí a budování Oravské přehrady.

Oravská přehrada

V letních měsících si nenechte ujít Vodní nádrž Orava. Známá přehrada o rozloze 35 km² nabízí nespočet možností, jak se v létě zchladit a zabavit. Čeká tu na vás koupání, jachting, jízda na vodních kolech, veslování, nebo i surfing. Mohlo by vás zajímat. že tato vodní nádrž vznikla zatopením čtyř obcí. Nad hladinou zůstalo čnít nábřeží jedné z nich, a tak vznikl krásný Slanický ostrov, na který se dá doplout. Projížďka lodí po přehradě a návštěva ostrova stejně jako procházka po nábřeží jsou ideálním programem i pro krásné jarní dny.

Muzeum oravské dědiny Zuberec - Brestová

Muzeum v překrásném prostředí pohoří Roháče ukazuje život v původních oravských vesnicích. Skanzen čítající přes 50 staveb se rozprostírá u silnice spojující Zuberec, chatu Zverovku a Roháčskou dolinu. Kouzlo historického místa dokresluje horský Studený potok a dřevěný gotický kostel sv. Alžběty Uherské z 15. století, který se pyšně tyčí nad celou vesnicí.

Skanzen ožívá především přes letní sezónu, kdy se zde koná množství akcí přibližujících život obyvatelů Oravy z minulých staletí. Nejznámější akcí jsou Podroháčske folklórne slávnosti, na které se můžete zajet podívat vždy první víkend v srpnu. Jedná se o mezinárodní folklórní festival s dlouholetou tradicí, začínající v pátek a vrcholící nedělním odpoledním galaprogramem. K tanečním, pěveckým i hraným přehlídkám souborů slouží amfiteátr vedle skanzenu. Současně ve skanzenu probíhá jarmark lidových řemesel, výstavy a slavnostní průvod účastníků festivalu.

Hotel Slanica

Slanická Osada 2181, Námestovo
Slovenská republika

+421 911 108 488

hotelslanica@gmail.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotelu

Přístupnost
Hotel je bezbariérový
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček zakázán
Platba kartou
Platba kartou je možná
Kouření
Kouření zakázáno
4,8/5
Celkem 5 hodnocení