Ve Ferienhotelu Alber *** ve Vysokých Taurách vás čeká rozšířená polopenze a neomezený vstup do wellness s vířivkou a saunami. Navíc se pořádně projdete v nedalekých Vysokých Taurech a na vycházku vám v hotelu půjčí batoh s výbavou. Děti se zabaví s animátory.

Bad Gastein Tip na výlet

Lázeňské městečko uprostřed hor najdete v údolí Gastein. Čekají vás zde lázně, vodopády i dobré restaurace. Zatímco v létě je město ideálním výchozím bodem pro pohodové rodinné výlety, ale i pro náročnější túry do hor, v zimě nastupuje na scénu lyžování a možnost využít skipass v celém údolí. V každém ročním období vás ale čekají překrásná přírodní panoramata a mnoho možností trávení volného času. Vycházkové trasy z města pak vedou podél potoka s mírným převýšením, a jsou tak vhodné i pro rodiny s dětmi a kočárkem. V okolí vás čekají louky s domácími zvířaty, dětská hřiště i místní speciality.

Více informací

Odpočinek v hotelu v národním parku

Ferienhotel Alber *** je rodinný hotel v srdci národního parku Vysoké Taury v rakouských Korutanech. Pokoje jsou útulně zařízené, najdete na nich kromě nábytku také kabelovou TV, rádio, telefon, trezor a koupelnu s WC a sprchou nebo vanou. Některé pokoje mají také balkón.

Těšit se můžete na špičkovou regionální kuchyni. Snídaně se podávají formou bufetu a večer se těště na čtyřchodové menu složené z předkrmu, hlavního chodu, dezertu a salátového bufetu.

Hotel disponuje wellness zařízením, kde načerpáte novou energii. Najdete zde saunu, parní lázeň i vířivku. V nabídce jsou dále různé masáže a kosmetické služby. Sportovci uvítají fitness a stolní tenis, pro děti je tu dětský klub a klidnější povahy prozkoumají hotelovou knihovnu.

Objevujte Vysoké Taury

Hotel má mimojiné vynikající polohu jako výchozí bod pro túry po hřebenech Vysokých Taur. V okolí se rozkládá na 150 km turistických stezek různých úrovní. Na hotelu vás na výpravu po těchto místech vybaví a na túru se můžete vydat v rámci programu se zkušenými horolezci.

Ferienhotel Alber ***

Arnoldstraße 26, Mallnitz
Rakousko

+43(4784)525

info@ferienhotel-alber.at

Check in
od 15:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 5 €/den
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Restaurace
Fitness
Baby friendly

Okolí ubytovacího zařízení

Zastávka
10 m
Sjezdovka
4 km

Tipy na výlet

Skalní lázně Bad Gastein

Podnikat horské výstupy a procházky nebo si užívat okolní sjezdovky určitě můžete i více dní za sebou. Nastane ale den, kdy si vaše tělo řekne o odpočinek a vy se budete muset poohlédnout po místě k relaxaci. A tímto místem jsou bezpochyby skalní termální lázně Bad Gastein, které se nachází ve výšce 1 100 m n. m. a dodají vám potřebnou energii přímo z alpské přírody. Lázně jsou otevřeny celoročně, takže zatímco v létě se můžete natáhnout na trávu a opalovat se, v zimě si užijete výhled na okolní hory přímo z vyhřátého bazénu.

Ledovec Mölltal

Lyžařská oblast ledovce Mölltal leží v národním parku Vysoké Taury ve východních Korutanech. Na jeden skipas si tu užijete 140 km tratí jak na ledovci, tak i v přilehlých střediscích Ankogel a Heiligenblut. Sjezdovky na ledovci jsou dostatečně široké, vhodné pro carving i snowboarding. Zájmu lyžařů se toto místo těší zejména pro jarní lyžování, kdy jsou tu i za krásného slunečného počasí kvalitní sněhové podmínky.

Farní kostel Sagritz

V malé obci Großkirchheim stojí římskokatolický farní kostel Sagritz. První zmínky o něm se datují z konce 13. století, kdy také byly položeny jeho gotické základy. V 17. století pak prošel rozsáhlou rekonstrukcí, kdy byl kvůli stoupajícímu počtu věřících rozšířen a byla přistavěna jeho mírně šikmá věž. Prostoru před farností dominuje velký vyřezávaný kříž a socha Panny Marie v nadživotní velikosti z 18. století. Interiér kostela je pak vyzdoben starými obrazy s náboženskou tematikou.