Relaxačně-sportovní pobyt se vším všudy! Luxusní čtyřhvězdičkový Szépia Bio & Art Hotel v centru pohádkové oblasti Zsámbék kousek od Budapešti si potrpí na zdravý životní styl a výživu. Vidět to lze nejen na jejich menu, ale také na množství wellness a fitness aktivit, které při pobytu můžete podstoupit. Relaxujte neomezeně v obsáhlém hotelovém wellness, dejte si do těla v moderní posilovně, anebo si s přáteli či dětmi zahrajte bowling, squash nebo fotbálek. Poté se posilněte některým ze skvělých pokrmů v rámci polopenze či plné penze.

O ubytování

Hotel Szépia Bio & Art **** se nachází v klidném prostředí maďarského městečka Zsámbék. Čeká vás tu jedinečné ubytování s uměleckým interiérem, lahodná strava ve znamení zdravého životního stylu i spousta možností sportovních aktivit. Hotel leží jen 30 km od Budapešti, a je tak ideálním výchozím bodem pro objevování krás maďarské metropole.

Začněte tím, že si prohlédnete Zsámbék, který skýtá mnoho zajímavých historických památek. K návštěvě láká impozantní zřícenina románského kostela (2 km), který se vypíná na malém kopečku nad obcí. Kostel byl vystavěn v roce 1220, a přestože má dnes podobu ruiny, patří mezi nejvýznamnější maďarské historické stavby. Mimo tohoto magického místa v Zsámbéku zavítejte také do barokního zámku Zichy kastély (1,5 km). Absolvovat zde můžete vedle prohlídky zámeckých prostor i zajímavou expozici muzea lamp (1 km).

Hotel má výtečnou polohu pro objevování hlavního města Maďarska, které se poslední dobou těší vysokému zájmu turistů z celého světa. Do centra Budapešti (30 km) se dá dojet za pouhých 30 minut, a tak je hlavní město snadno dostupným cílem pro celodenní výlet.

Maďarská metropole vás okouzlí svou úchvatnou architekturou. Největší chloubou je budova Parlamentu (33 km), která vypadá nádherně ve dne i v noci. Na opačné straně Dunaje se zase pyšně vypíná Budínský hrad (32 km) či Rybářská bašta (34 km). Příjemným místem pro procházky je Hradní čtvrť (32 km), která je spolu s malebnými břehy Dunaje (31 km) památkou UNESCO.

Do Budapešti se návštěvníci nesjíždí jen za architekturou, velkým lákadlem jsou také místní termální lázně. Dopřejte si chvilku relaxu v jednom z místních lázeňských areálů, máte totiž opravdu z čeho vybírat. Populární jsou třeba lázně Széchenyi (36 km), které vynikají novobarokním interiérem. Za návštěvu však stojí i Gellértovy lázně (27 km) nebo lázně Király (33 km).

Kde budete spát?

Dvoulůžkový pokoj Standard Plus (24 m²) disponuje vlastní koupelnou i balkonem. Součástí vybavení je klimatizace, LCD TV, WiFi připojení, mini lednička, trezor a fén. Do pokoje lze navíc umístit přistýlku pro 1 osobu.

Dvoulůžkový pokoj Deluxe nabízí velký prostor o ploše 28 m² a jeho součástí je vlastní koupelna a terasa. K jeho vybavení náleží klimatizace, LCD TV, WiFi připojení, mini lednička, trezor, telefon a fén. Do pokoje lze navíc umístit přistýlku pro 1 osobu.

Na čem si pochutnáte?

Útulná rodinná hotelová restaurace Nyárfás je místem, kde si pochutnáte na lahodných pokrmech připravených dle zásad zdravého stravování. Na své si zde přijdou vyznavači vegetariánství, hosté dbající o štíhlou linii i všichni, pro které je zásadní čerstvost a lokální původ surovin.

V rámci polopenze si každý den vychutnáte bohatou bufetovou snídani a večer lahodnou tříchodovou večeři zahrnující polévku, hlavní chod a dezert. V případě pobytu s plnou penzí na vás bude v poledne čekat dvouchodový oběd s možností výběru z menu.

Kde budete relaxovat?

V hotelovém wellness si dokonale odpočinete a načerpáte nové síly. Jeho součástí je vířivka (33–34 °C), vnitřní bazén (28–29 °C) a venkovní bazén, který k dispozici během letní sezóny. Prohřát se můžete ve finské sauně, parní lázni s aromaterapií a infra sauně se zvukovou a světelnou terapií. Skvělé uvolnění je možné si dopřát při masáži od profesionálních masérů.

Cestujete s dětmi?

Součástí hotelu je vybavené dětské hřiště.

Něco navíc

Sportovním nadšencům udělá radost moderní fitness centrum a squashové haly, které jsou součástí hotelu. V letní sezóně lze zase volně využívat tenisové kurty nebo malé fotbalové hřiště s travnatým povrchem. Dlouhé večery si můžete zpestřit hraním bowlingu.

Szépia Bio & Art Hotel ****

Szépia Bio & Art Hotel ****

Nyárfás utca 2. , Zsámbék
Maďarsko

+420 558 000 298

info@travelking.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 5 000 Ft/noc
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnitřní bazén
Venkovní bazén
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Dětské hřiště
Fitness
Půjčovna kol
Konferenční místnost
Minibar
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
1,7 km
Vzdálenost od moře
9,6 km
Zastávka
0,7 km
Aquapark
30 km

Tipy na výlet

Budapešť

BudapešťTip na výlet

Maďarská metropole je jedním z nejkrásnějších měst Evropy i světa, ve kterém je navíc v jako jediném velkoměstě na světě více než stovka termálních pramenů a studní. Rozhodně stojí za dlouhou návštěvu, a to nejen kvůli památkám, jako jsou Královský palác (nazývaný také Budínský hrad), budova parlamentu, Markétin ostrov (Margit-sziget) či Rybářská bašta, ale také kvůli bohatému kulturnímu životu, místním trhům, vyhlášeným restauracím a dalším turistickým lákadlům. Zmiňovaný Budínský hrad se nachází podél břehu Dunaje, který Budapeští protéká, a je společně s Andrássyho třídou zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Co byste v Budapešti rozhodně neměli vynechat?

  • Výšlap k Matyášovu chrámu s věží Rybářské bašty a s nádherným výhledem na město
  • Prohlídku majestátní budovy parlamentu a jeho okolí
  • Procházku na Markétin ostrov uprostřed Dunaje, který je jedním velkým, udržovaným parkem
  • Prozkoumání jedné z nejvýznamnějších ulic Budapešti, Váci utca, která je ukázkou měnících se architektonických stylů 19. a 20. století
  • Návštěvu některých z budapešťských lázní, například termálních lázní Széchenyi, kde se léčí revmatismus, poruchy pohybového, dýchacího a zažívacího ústrojí, artritida a neuritida a další
Více informací
Budova Parlamentu
Budova Parlamentu
Lázně Széchenyi
Lázně Széchenyi
Arboretum Agostyáni
Arboretum Agostyáni