Zámek Žirovnice najdete ve stejnojmenném městečku na Vysočině, ale téměř na hranici s Jihočeským krajem. Ubytujte se v Hotelu Artaban **** a užijte si komfortní pokoje, parádní snídaně i večeře a neomezený vstup do tělocvičny. Podle zvolené varianty vás čeká také vstup do blízkého fitness se saunovým světem. Na výlet se vydejte do Jindřichova Hradce nebo do blízké Telče.

O ubytování

Hotel Artaban **** se nachází na náměstí malebného městečka Žirovnice na Vysočině. Díky vysokému standardu služeb, příjemnému personálu a skvělé kuchyni získal hotel v uplynulých letech už 7× za sebou ocenění „CZECH HOTEL AWARDS – hotel roku pro kraj Vysočina”. Zažijte i vy nezapomenutelný pobyt plný zážitků uprostřed čisté přírody Českomoravské vrchoviny.

K dominantě města – zámku Žirovnice (200 m), to budete mít z hotelu doslova pár kroků. Během prohlídky historických interiérů si prohlédnete pozoruhodné fresky i zajímavou expozici o používání květinových motivů. V budově bývalého zámeckého pivovaru sídlí muzeum knoflíků a perleti, jejichž výrobou se Žirovnice kdysi proslavila. Zámecký špýchar zase nabízí expozici venkovských tradic a řemesel.

Okolí Žirovnice je protkáno řadou značených turistických a cyklistických tras, které vás provedou zajímavými místy Českomoravské vrchoviny. Milovníci dějin se mohou vydat na zámek Červená Lhota (28 km), zámek Horní Cerekev (16 km), ke zřícenině hradu Janštejn (16 km) nebo na hrad Roštejn (21 km). Za letním osvěžením se vydejte na přírodní koupaliště zatopeného lomu Antonka (13 km).

Skvělým cílem pro celodenní výlet je město Jindřichův Hradec, kde můžete navštívit hrad, zámek a muzeum Jindřichohradecka se slavnými Krýzovými jesličkami. Telč (25 km) zase láká na zámek a malebné historické náměstí, které se dokonce zasloužily o zápis města mezi památky UNESCO.

Kde budete spát?

Pokoj Standard nabízí komfortní ubytování pro 2 osoby v hlavní hotelové budově. Součástí vybavení je WiFi připojení, televize, minibar, trezor, šatní skříň a křeslo. Samozřejmostí je vlastní koupelna s toaletou, sprchovým koutem či vanou a fénem.

Pokoj Standard Depandance nabízí komfortní ubytování pro 2 osoby ve vedlejší hotelové budově (cca 20 m od hlavního objektu). Součástí vybavení je WiFi připojení, televize, minibar, trezor, šatní skříň a křeslo. Samozřejmostí je vlastní koupelna s toaletou, sprchovým koutem či vanou a fénem.

Pokoj Superior nabízí exkluzivní ubytování pro 2 osoby s krásným výhledem na přilehlý žirovnický zámek. Prostorný pokoj (30 m²) je vybaven WiFi připojením, televizí, minibarem, trezorem, šatní skříní a pohovkou. Nechybí zde ani vlastní koupelna s vířivou vanou, toaletou a fénem.

Na čem si pochutnáte?

Součástí hotelu je moderní restaurace oceňovaná gastronomickými průvodci. Těšte se na speciality české i mezinárodní kuchyně připravené z nejkvalitnějších surovin lokální produkce.

Každé ráno si vychutnáte lahodnou snídani ve formě bohatého bufetu. Přes den můžete případný hlad či chuť zahnat pokrmy ze stálého či sezónního jídelního lístku. Jednoznačně nejpopulárnější sladkou tečkou je domácí malinový cheesecake, který doporučujeme všem milovníkům mlsání. Pestrou nabídku restaurace skvěle doplňuje široká nabídka vín z hotelové vinárny.

Kde budete relaxovat?

V hotelovém wellness centru si užijete chvíle blahodárné relaxace, která vás nabije novou energií. Součástí je vířivka, finská sauna, infrasauna, solárium a odpočinková zóna. Dopřát si zde můžete také nejrůznější druhy masáží a procedur, které prospějí vašemu tělu i mysli. Pro milovníky pohybu je k dispozici tělocvična.

Něco navíc

Závěr dne si můžete zpříjemnit v hotelovém bowling baru stylizovaném jako pirátská loď.

Hotel Artaban ****

Hotel Artaban ****

Havlíčkovo náměstí 740 , Žirovnice
Česká republika

+420 538 880 980

info@travelking.cz

Check In
14:00 - 20:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za 200 Kč/noc
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Lyžárna
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,4 km
Vzdálenost od jezera
0,3 km
Zastávka
0,3 km
Sjezdovka
15 km

Tipy na výlet

Jindřichův Hradec

Jindřichův HradecTip na výlet

Jindřichův Hradec patří mezi okouzlující jihočeská města s poutavou historií a významnými památkami. K procházkám láká historické centrum sevřené z jedné strany řekou Nežárkou a z druhé rybníkem Vajgarem.

Dominantou centra je kostel Nanebevzetí Panny Marie, který protíná 15. poledník východní délky. Kostelní věž je v letních měsících přístupná pro návštěvníky a po zdolání 153 schodů nabízí krásný výhled na město a okolí.

Co nevynechat při návštěvě Jindřichova Hradce?

  • Hrad a zámek Jindřichův Hradec
  • Zámecký mlýn
  • Kostel sv. Jana Křtitele
  • Za návštěvu určitě také stojí Muzeum Jinřichohradecka, kde najdete slavné Krýzovy jesličky, které tvoří největší lidový mechanický betlém na světě a jsou zapsány v Guinnessově knize rekordů.

Nezapomenutelný zážitek si odnesete z výletu do půvabných zákoutí České Kanady, který nabízí Jindřichohradecká úzkokolejka.

Více informací
Zámek Žirovnice
Zámek Žirovnice
Počátky
Počátky
Jordánský vodopád
Jordánský vodopád