Chcete si užít aktivní dovolenou plnou turistiky a bicyklování v krásné přírodě? Vyrazte do Krušných hor a ubytujte se v Hotelu Boží Dar - Excalibur ***, který leží v blízkosti aquaparku i golfového hřiště. V ceně máte snídaně formou švédských stolů a večeře, vstup do muzea, zapůjčení map a úschovnu kol.

Ověřeno Travelkingem

“Pobyt byl příjemný, pokoje i ostatní interiéry byly čisté a zrekonstruované. Je tady i skvělá restaurace. Hotel má výbornou polohu přímo v centru Božího Daru, u městského parku, takže je taky skvělým výchozím bodem ke všem turistickým i cyklistickým trasám v okolí, kterých je tady opravdu nespočet. Doporučuji, v krásném horském prostředí si odpočinete i zasportujete.”

Jozef Benovič - Obchodní tým
Osobně ověřeno v: Červenci 2021

O ubytování

Hotel Boží Dar - Excalibur *** vás přivítá v samotném srdci Krušných hor, v městečku Boží Dar. Celý hotel byl v nedávné době rekonstruován, aby pokoje i restaurační část vyhovovaly požadavkům i těch nejnáročnějších hostů.

Pro zimní sporty se v okolí nachází několik sjezdovek různých obtížností, včetně těch pro děti, a také desítky kilometrů běžeckých tras. Jen 290 m od hotelu najdete Areál Novako, o kus dál leží Ski areál Boží Dar (500 m). Pro opravdové milovníky zimních sportů je tu potom Skiareál Klínovec (6,7 km) se 47 km sjezdovek, U rampou, snowparkem s překážkami a 30 km běžeckých tratí.

V létě se zmíněný Areál Novako mění na rodinné centrum s horskými kárami, koloběžkami a Dětským světem plným atrakcí, jako je bludiště, skákací hrady, prolézačky, lanová dráha aj. Projít si v okolí můžete i stezky jako Ježíškovu cestu (500 m) či Rašeliniště (1 km), nebo otestujte cyklistické trasy i upravené pěší stezky pro oblíbený Nordic Walking.

Kde budete spát?

Hotel nabízí ubytování celkem v 15 pokojích a 2 apartmánech. Pokoje jsou vybavené dřevěním nábytkem, TV a koupelnou se sprchou a WC.

  • Malý dvoulůžkový pokoj měří 12 m² a je vybavený oddělenými jednolůžkovými postelemi a šatní skříní.

  • Větší dvoulůžkový pokoj má plochu 16 m² a najdete v něm manželskou postel, stůl s židlemi a šatní skříň.

  • Třílůžkový pokoj o ploše 22 m² nabídne manželskou postel a samostatné jednolůžko, navíc má ještě posezení s malou pohovkou a křeslem.

Na čem si pochutnáte?

Během pobytu si pochutnáte ve stylové restauraci Excalibur, kterou zdobí úctyhodná sbírka historických zbraní, snad dokonce i meč Excalibur. Na jídelním lístku najdete široký výběr tradičních českých jídel i pokrmy mezinárodní kuchyně.

Hotel Boží Dar - Excalibur ***

Hotel Boží Dar - Excalibur ***

Boží Dar E38 , Boží Dar
Česká republika

Provozuje společnost:
Olga Truhlářová IČ: 73378127


353 815 129

hotelbozidar@gmail.com

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Restaurace
Kolárna
Lyžárna

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od lázní
24 km
Zastávka
100 m
Aquapark
30 km
Sjezdovka
0,3 km
Běžkování
0,3 km

Tipy na výlet

Krušné hory

Krušné hory Tip na výlet

Krušné hory (dříve nazývané Rudohoří) tvoří souvislé horské pásmo táhnoucí se v délce přes 130km. Hřeben Krušných hor je přirozenou hranicí mezi Českem a Německem. Málokterá oblast Česka je tak romantická a tajemná. Vonící lesy lákají k procházkám a výletům pěšky i na kole. Pohraniční pohoří je lemováno turistickými stezkami a cyklotrasami. Nespočtu výletních tras dominuje 242 km dlouhá Krušnohorská magistrála, spojující Cheb až s dalekým Sněžníkem. Mezi nejznámější střediska zimních sportů patří Klínovec, Boží Dar, Jáchymov, Kovářská, Kraslice, Pernink, Abertamy, Cínovec a mnoho dalších.

Při návštěvě Krušných hor byste neměli vynechat Božídarské rašeliniště, přírodní park Přebuz, Novodomské rašeliniště či daleké výhledy z mnoha rozhleden. Nejkrásnější pohled na Krušné hory nabízí rozhledna Komáří Vížka, rozhledna na Blatenském vrchu, rozhledna na Klínovci či Bleiberg u Bublavy.

Intenzivní sopečná činnost v minulosti přinesla Krušným horám bohatý výskyt kovových rud a léčivých pramenů, které daly vzniknout lázeňským střediskům v Jáchymově, Klášterci nad Ohří či Teplicích. Pozůstatky těžby naleznete v horách dodnes – navštívit můžete například Vlčí a ledové jámy, štolu sv. Martin v Krupce, štolu Lehnschafter v Mikulově či okolí dolu Svornost v Jáchymově.

Více informací
Božídarské rašeliniště
Božídarské rašeliniště
Lanovka na Klínovec
Lanovka na Klínovec
Rozhledna Klínovec
Rozhledna Klínovec