Tábor je jedním z nejhezčích měst v jižních Čechách, vydejte se poznat jeho krásu i vy. Ubytováni budete v Hotelu Romantik Eleonora ***, který nabízí stylové pokoje s nádechem historie, chutné snídaně i večeře, láhev vína, sladké překvapení i relaxační konopnou koupel pro dva.

Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Hotelu Romantik Eleonora předčil naše očekávání. Příjemná romantická atmosféra a úchvatný výhled na řeku a panorama města Tábor provázely celý náš pobyt. Prostory hotelu jsou čisté a do detailu vyladěné. Na bohatých bufetových snídaních podávaných v zimní zahradě jsme si opravdu pochutnali, domácí večeře nás také zasytili. Užili jsme si procházky historickým městem i přírodou v okolí hotelu a po nich si dopřáli relaxační konopnou koupel se svíčkami přímo na pokoji.” Přečtěte si celou recenzi

Zuzana Andělová - Zákaznická podpora
Osobně ověřeno v: Srpnu 2022

O ubytování

Hotel Romantik Eleonora *** najdete na okraji jihočeského městečka Tábor přímo u řeky Lužnice, na tu budete mít kouzelný výhled z pokojů i terasy.

Pokud vás lákají především historické památky, projděte si město Tábor. Vydejte se k hradu Kotnov a Bechyňské bráně (1,3 km), nejstarším dochovaným architektonickým památkám města, nebo na Táborskou radnici (1,1 km), která patří k nejvýznamnějším gotickým stavbám v České republice. V historickém centru objevíte Žižkovo náměstí (1,2 km) se zdobenými měšťanskými domy a renesanční kašnou. Prozkoumat můžete i táborské podzemí, které je protkané spletitými chodbami.

Pokud se chystáte na výlet s dětmi, určitě se jim bude líbit ZOO Tábor (3,3 km) s mnoha exotickými zvířaty. Ta vznikla až v roce 2015, a jde tak o jednu z nejmladších zoologických zahrad na českém území. Děti i dospělé jistě nadchne také zastávka v Muzeu čokolády a marcipánu (1 km) spojená s příjemnou ochutnávkou, nebo návštěva Muzea Lega (1,3 km).

Zajímají vás spíše přírodní úkazy? Vypravte se na výlet do CHKO Třeboňsko (30 km), která je známá především jako vynikající oblast k pozorování ptáků. Krásný zážitek vám zaručí také návštěva Chýnovské jeskyně (18 km), coby nejrozsáhlejšího a nejkrásnějšího krasového útvaru v jižních Čechách, nebo Jordánského vodopádu (1,8 km). Ten sice není klasickou přírodní památkou, jelikož byl uměle vytvořený, to mu ale neubírá na půvabu a při pohledu na 18 metrů vysokou kaskádu vody kdekomu dojde řeč.

Kde budete spát?

Ubytováni budete v jednom z luxusních pokojů vybavených televizí, telefonem, WiFi připojením, trezorem a vlastní koupelnou. Interiér je laděný do historického stylu a z oken pokojů budete mít krásný výhled na řeku Lužnici či město Tábor.

Pokoje s výhledem na řeku

 • Pokoj č. 101 má koupelnu s vanou a disponuje balkónem. U tohoto pokoje máte na výběr mezi spojeným dvoulůžkem nebo oddělenými postelemi, neumožňuje přistýlku.

 • Pokoj č. 102 má koupelnu se sprchou a také je vybavený balkónem. I v tomto pokoji máte na výběr mezi spojenými nebo oddělenými postelemi. Ubytuje maximálně 2 osoby, přistýlka není možná.

 • Pokoj č. 201 je díky možnosti přistýlky vhodný až pro 3 osoby. Má vanu a balkón, v ložnici najdete manželskou postel.

 • Pokoj č. 202 je vybavený balkónem a koupelnou se sprchou. Není u něj možnost dvou oddělených lůžek, má pouze manželskou postel. Neumožňuje ani přistýlku.

Pokoje bez výhledu na řeku

 • Pokoj č. 104 nemá vlastní balkón, ale má přístup na terasu. Umožňuje spojené i oddělené postele, nelze ale přidat přistýlku. V koupelně najdete vanu.

 • Pokoj č. 105 také disponuje přístupem na terasu a vanou, umožňuje ale jak dvě oddělené jednolůžkové postele, tak i přistýlku.

 • Pokoje č. 204 a 205 jsou vybavené manželskou postelí, bez možnosti oddělených lůžek. Nelze v jejich případě přidat ani přistýlku. Disponují ale vlastním balkónem a koupelnou s vanou.

 • Pokoje č. 304 a 305 oba umožňují přistýlku a dávají na výběr mezi spojeným dvoulůžkem nebo oddělenými postelemi. V koupelně mají vanu a nedisponují balkonem ani přístupem na terasu.

Apartmán s 1 ložnicí č. 103 zaujme nadstandardní koupelnou, ve které najdete jak sprchu, tak i vanu. Má nejen vlastní balkón s výhledem na řeku, ale i přístup na terasu. Standardně je dvoulůžkový, umožňuje ale i přistýlku.

Dvoupodlažní apartmány

 • Apartmán č. 301 má v koupelně vanu a umožňuje až 3 přistýlky, dohromady tak ubytuje i 7 osob. Tento apartmán nemá balkón.

 • Apartmán č. 302 je také vybavený vanou, přistýlky ale neumožňuje, je proto vhodný maximálně pro 4 osoby. Není vybavený balkónem.

 • Apartmán č. 303 ubytuje i opravdu velkou skupinu, se 4 klasickými lůžky a 4 přistýlkami se do něj vejde až 8 hostů. Navíc má také vlastní balkón, v koupelně najdete klasicky vanu.

Na čem si pochutnáte?

Každé ráno se těšte na snídani formou bufetu v hotelové restauraci, přes den si zde vychutnáte i oběd nebo večeři. Hotelová restaurace se nachází v zimní zahradě s výhledem na řeku a panorama města. K dispozici je také bar na recepci a kavárna s nabídkou nápojů a občerstvení.

Kde budete relaxovat?

K odpočinku využijte privátní infrasaunu s relaxační zónou, nebo si dopřejte konopnou koupel s přírodním CBD, která probíhá přímo na pokoji.

Něco navíc

Zabavit se můžete hrou - co třeba kulečník, šachy či poker?

Hotel Romantik Eleonora ***

Hotel Romantik Eleonora ***

U Lázní 44 , Tábor
Česká republika

+420 720 536 570

eleonorahotel.recepce@gmail.com

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
550 Kč/pobyt do 3 nocí, pak 150 Kč/každá další noc
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Restaurace
Dětský koutek
Kolárna
Půjčovna kol
Konferenční místnost
Baby friendly
Fén
Wellness

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
1 km
Zastávka
100 m

Tipy na výlet

Hrad Kotnov a Bechyňská brána

Hrad Kotnov a Bechyňská bránaTip na výlet

Nejstarší dochovaná architektonická památka města Tábor - areál hradu Kotnov se svou z daleka viditelnou věží a jedinou dosud stojící městskou bránou, nazývanou Bechyňskou, pozůstatkem středověkého opevnění, je chráněn jako národní kulturní památka. Vzhledem k tomu, že hrad byl od 17. stol. postupně přestavován na pivovar, jeho nejvýznamnější dochovanou částí se tak stala věž Kotnov, která nese jméno po bájném rytíři Kotenovi, a ze které se návštěvníkům nabízí nádherný výhled na město i okolí. Bechyňská brána se dočkala ještě o něco lepšího zacházení a její současná podoba téměř úplně odpovídá původnímu stavu z doby vrcholné gotiky.

Jordánský vodopád
Jordánský vodopád
Tábor
Tábor
Chýnovská jeskyně
Chýnovská jeskyně