Za vínem jedině na jižní Moravu! Užijte si pobyt v Hotelu Schaller *** u Znojma se snídaněmi formou rautu i dvouchodovými večeřemi. Sauny, wellness a slunce ukryté ve víně je ideální kombinací pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Čeká vás i prohlídka kláštera.

Kostel sv. Mikuláše Tip na výlet

Znojmo je krásné historické město, jednou ze zdejších památek je kostel sv. Mikuláše z 11. století. Po poškození ve 14. století byl kostel zrekonstruován, na druhé výstavbě se podílela také slavná rodina Parléřů, zodpovědná za mnoho památek na našem území. Z vnitřní výzdoby vyniká zvláště barokní kazatelna v podobě zeměkoule. Pokud se tedy zajímáte i historii či architekturu, neměli byste si tento kostel nechat ujít.

Ubytování u kládového vinného lisu se saunami

Hotel Schaller *** se nachází v klidném prostředí okrajové části města Znojma a prošel celkovou rekonstrukcí. Ubytováni zde budete v komfortních dvou až čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Čeká vás snídaně formou rautu, která vás dodá energii do nového dne. Po večeři servírované v nedalekém Penzionu U Tří jasanů si můžete také zamluvit návštěvu vířivky. Na výlet se vypravte do historického města Znojma nebo za krásami vinařské oblasti, jež se rozkládá všude kolem. Ve finské a aroma sauně U Tří jasanů zase doporučujeme přemýšlet nad tím, kolik lahví a kterého vína si s sebou odvezete domů.

Průzkum "modrých" vinných sklepů a Podyjí

Část Znojma Nový Šaldorf-Sedlešovice je jedna z nejvýznamnějších vinařských obcí na Znojemsku jejímž centrem je historický kládový vinný lis z 18. století. Najdete zde dvě hlavní sklepní uličky. Ta větší se nazývá Modré sklepy, protože materiál podloží, v němž vinaři své sklepy hloubili, tvoří pískovec prostoupený vrstvami modrošedého jílu. Památkově chráněný areál Modré sklepy si vaši důkladnou prohlídku a ochutnání rozhodně zaslouží.

Pokud budete mít prozkoumané Znojmo i Národní park Podyjí, zavítejte třeba do Vídně. Obzvláště v době vánočních trhů oceníte přímý vlakový spoj do Vídně v blízkosti penzionu. Za výlet stojí také Excalibur City na Hatích - dospělí se zabaví v nákupním centru Freeport a restauracích, pro děti je připraveno zábavní centrum Kinderwelt.

Hotel Schaller ***

Nový Šaldorf 165, Nový Šaldorf
Česká republika

+420 777 808 124

info@hotel-schaller.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček zakázán
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Kolárna
Půjčovna kol

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
1,2 km
Zastávka
0,1 km

Tipy na výlet

Znojemské podzemí

Systém podzemních chodeb a sklepů pod Znojmem, který je dlouhý téměř 27 km a má až 4 patra, vznikl na přelomu 14. a 15. století jako prostor pro hospodářské účely. Později hrál svou roli i v důmyslné obraně města. V dnešní době slouží především jako turistická atrakce pro všechny milovníky historie, architektury a netradičních zážitků.

Znojmo

Jižní Morava je jednou z nejkrásnějších oblastí u nás, když k tomu navíc přičtete přátelskou atmosféru a četné vinné sklípky, o skvělou dovolenou je postaráno. Znojmo svojí polohou na kraji Národního parku Podyjí i spoustou zajímavých památek splňuje požadavky na oblíbenou turistickou lokalitu. Ochutnejte místní vína, kochejte se malebným okolím a zapojte se do bohatého kulturního dění.

Národní park Podyjí

Nejmenší národní park České republiky se táhne mezi Vranovem nad Dyjí a Znojmem, jde o jedno z posledních zachovalých říčních údolí ve střední Evropě. Navštivte Býčí skálu, Červený rybníček, Hamerské vrásy nebo Hradištské terasy – zbytky kamenných teras nad vzdutím Znojemské přehrady. Příroda v Podyjí je nezapomenutelnou podívanou v jakémkoli ročním období, národním parkem se můžete procházet nebo třeba prohánět na kole.