Lednicko-valtický areál Tip na výlet

Pro všechny milovníky zámků, parků a krásné přírody je tu Lednicko-valtický areál, který spojuje to nejlepší z jižní Moravy. Kromě krásných zámků Valtice a Lednice s udržovanými zámeckými zahradami se zde můžete vydat třeba na minaret a užít si rozhled do širokého okolí. Navštivte také Apollonův chrám, známý obelisk Facka, Janův hrad nebo Kolonádu na Reistně.

Pohodlné ubytování blízko památky UNESCO

Penzion Čičina je moderní penzion s restaurací a vinným sklepem ve vinařské obci Tvrdonice na Podluží. Blízko je to do Lednicko-valtického areálu nebo do Mikulova.


Penzion se nachází v areálu nádherného přírodního amfiteátru, kde se už více než 50 let pořádají Tvrdonské národopisné slavnosti.


Ubytování nabízí Penzion Čičina celkem v 17 pokojích s vlastním sociálním zařízením. V přízemí se nachází pokoj pro vozíčkáře, jeden čtyřlůžkový a jeden pětilůžkový pokoj. Zbývající pokoje a apartmán jsou situovány ve druhém patře. Pokoje jsou klimatizované, moderně a vzdušné zařízené a mají možnost přistýlky.

V restauraci s příjemnou venkovskou atmosférou se můžete těšit na tradiční kuchyni jako od babičky. K pití si dopřejete nejlepší vína od místních vinařů nebo čepované pivo Bernard.

To nejlepší víno z jižní Moravy

Dále připravte své chuťové pohárky na řízenou degustaci vín, která proběhne ve vinném sklepě. Nachystáno bude také ochutnávkové pohoštění.

Na vinicích v okolí se pěstuje Müller Thurgau, Veltlínské zelené nebo Zweigeltrebe a v blízkosti ubytování se nachází sportoviště pro tenis i fotbal a také přírodní amfiteátr. Jižní Morava je také ideální na výlety na kole. Typy na výlety po okolí vám na vyžádání rádi poradí na recepci.

Penzion Čičina

Družstevní 26, Tvrdonice
Česká republika

+420 770 175 871

recepce@cicinatvrdonice.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček zakázán
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Zahrnuto v ceně

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Dětský koutek
Dětské hřiště
Kolárna
Půjčovna kol
Konferenční místnost
Baby friendly

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
1,1 km
Vzdálenost od lázní
22,6 km
Zastávka
1 km

Tipy na výlet

Lázně Hodonín

Přímo v městě Hodoníně můžete navštívit oázu klidu a relaxačních procedur, které potěší vaše tělo i duši. K uvolnění svalstva poslouží parní koupel, krevní oběh vám rozproudí Kneippova léčba a dechové potíže zmírní solná parní lázeň. Dřívě byly lázně součástí lázeňské organizace Luhačovice, ale od roku 1993 poskytují své služby zcela samostatně. Užijte si elegantní prostředí a profesionální přístup i vy.

Velké Bílovice

Největší vinařská obec České republiky zaujme svou nenahraditelnou atmosférou, zdánlivě nekonečnými kilometry vinohradů, hlubokými sklípky plnými lahví a soudků, ale také okolní přírodou. Historii obce se věnují sbírky vlastivědného muzea v bývalé škole na náměstí, navštívit můžete také kostel Narození Panny Marie či kapli zasvěcenou sv. Cyrilovi, sv. Metodějovi, sv. Václavovi a sv. Urbanovi.

Mikulov

Mikulov, malebné městečko pod Pálavou, je nejen metropolí moravského vinařství, ale také historickou lokalitou plnou zajímavých památek i příležitostí ke kulturnímu vyžití. Navíc leží v ideálním místě, pokud chcete podnikat výlety do přírody, ať už pěšky, autem nebo na kole. Oblast protíná více než 1 200 km dlouhá síť cyklistických tras, najdou se i příležitosti ke koupání a letním i zimním sportům.