Luhačovické prameny

Luhačovické lázně se nacházejí v severovýchodní části města. Celkově zde najdete 16 minerálních pramenů, z větší části uhličitých kyselek. Připravili jsme pro vás okruh, na kterém během příjemné procházky narazíte na nejslavnější luhačovické prameny.

  • Trasa začíná u pramene Vincentka, který je nejznámějším místním pramenem. Vyvěrá přímo na luhačovické kolonádě, konkrétně na Lázeňském náměstí a rozděluje kolonádu na Velkou a Malou.
  • Poté stačí pokračovat po kolonádě k jen pár metrů vzdálenému prameni Amandka, který vyvěrá uprostřed Velké kolonády. Jedná se o vůbec nejstarší luhačovický pramen.
  • Pak se vyjdete k pěší zóně v ulici Dr. Veselého. Po cestě narazíte na pramen Dr. Šťastného, který vyniká svou velmi výraznou chutí.
  • Ulicí Dr. Veselého projdete až k nádherné funkcionalistické budově pošty. Poté přejděte Masarykovu ulici a vydejte se kolem hotelu Palace do Bílé čtvrti. Po chvíli dojdete k nejvyššímu bodu dnešní trasy – parkovému pavilonu pramene Aloiska, který se k léčebným účelům používá již více než 200 let.
  • Stejnou cestou se pak vraťte do Masarykovy ulice a budově pošty. Odtud pokračujte k ulici Nábřeží a přes most přejděte řeku Šťávnice. Na druhém břehu spatříte kostel Svaté rodiny. Přímo vedle něj vyvěrá v kašně pramen Sv. Josefa, který byl dobudován teprve v roce 2000.
  • Pokračujte ulicí Pod Kamennou pod komplexem Miramare až k lesoparku, kterým projděte až k pramenu Ottovka. Jeho kruhový pavilon pochází z roku 1929 a jedná se o dílo slavného architekta Skřivánka a také symbol celých lázní Luhačovice. Poté jděte proti proudu Štávnice zpět na Lázeňské náměstí.
  • U Společenského domu vyvěrá Nový jubilejní pramen. Ten byl sice navrtán již v 80. letech, ale veřejnosti přístupný je až od roku 2013. Jeho otevřený kruhový pavilon je doplněn o centrální vodní prvek připomínající krystal soli.
  • Zde, zpátky na Lázeňském náměstí, trasa po nejslavnějších pramenech v Luhačovicích končí.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Luhačovice

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet