Čeladná

Malebná vesnice Čeladná leží v samotném srdci Moravskoslezských Beskyd. Své neobvyklé jméno prý získala podle čeládky, která odtud docházela na hrad Hukvaldy. Nádherná okolní příroda je na mnoha místech člověkem nedotčená. V úchvatném údolí řeky Čeladenky s mnoha potůčky a lesními bystřinami s průzračnou vodou se prohánějí hejna ryb. Zdolat odtud můžete nedalekou Lysou horu, Smrk či kopec Ondřejník, na který je z Čeladné krásný výhled. Místní zajímavostí je malá dřevěná kaple sv. Cyrila a Metoděje. Díky své jehlanovité střeše, zdobením řezbami, malovaným zakončením trámů a lemováním kolem dveří a oken připomíná stavba zmenšeninu ikonických staveb Dušana Jurkoviče na Pustevnách. Během výletů do okolí můžete navštívit například zbytky středověkého hradu na svazích Stolové hory nebo roubený kostel sv. Prokopa a Barbory v Kunčicích pod Ondřejníkem, který byl do Beskyd převezen roku 1928 z Podkarpatské Rusi.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Beskydy, Severní Morava

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Kněhyňská jeskyně
Čertův mlýn
Stezka Valaška
Hora Smrk
Lyžařské středisko Pustevny
Pustevny

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet