Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

 • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
 • Oblíbené nabídky na jednom místě
 • Upozornění na změny v nabídkách

Vysoké Taury: Tipy na výlet a zajímavá místa

Pohoří Vysoké Taury tvoří největší národní park v Alpách. Návštěvníky sem láká po celý rok 266 třítisícovek, 551 horských jezer a 342 ledovců. Nachází se zde i nejvyšší hora Rakouska – Großglockner. Rozhodně byste si neměli nechat ujít návštěvu některého z nedotčených pralesů, jako je například Rauriský, Stubacher Wiegenwald nebo Zirbenwald. Zvláště mezi cyklisty je oblíbena Großglocknerská vysokohorská silnice, která nabízí jedno ze světově nejkrásnějších horkých panoramat. Dále zde najdete Krimmelské vodopády nebo jedinečné moderní muzem Nationalparkwelten s 360° panoramatickým kinem a expozicí o místní fauně a flóře.

Zell am See Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Navštivte krásné ledovcové jezero, kolem jehož třpytící se hladiny se kromě evropských velehor a ledovce Kitzsteinhorn rozprostírá také malebné lázeňské městečko Zell am See. Region nabízí spoustu příležitostí k rozmanitým aktivitám a zábavě, a to jak v letním, tak zimním období. Nabízí vám nádherná panoramata, spoustu zábavy, špičkové sjezdovky, 400 kilometrů turistických tras a možnosti koupání. To vše z něj činí bezkonkurenční lokalitu pro celoroční aktivní dovolenou.

Samotné jezero Zeller See je 3,8 km dlouhé, 1,5 km široké a až 68 metrů hluboké. Rozprostírá se v samém srdci Alp a se zasněženými vrcholy v pozadí vytváří nádhernou přírodní scenérii. Čistota vody v jezeře je navíc srovnatelná s pitnou vodou.

Co v oblasti Zell am See určitě neminout?

 • vyhlídková plošina na ledovci Kitzsteinhorn
 • hora Schmittenhöhe s turistickými trasami a sjezdovkami
 • projížďka lodí po jezeře Zeller See
 • soutěska Sigmund-Thun-Klamm
 • hrad Kaprun
Více informací

Bad Gastein Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Lázeňské městečko Bad Gastein leží uprostřed Alp v údolí Gastein. Čekají vás zde lázně, vodopády i výtečné restaurace. Zatímco v létě je město ideálním výchozím bodem pro pohodové rodinné výlety, ale i pro náročnější túry do hor, v zimě nastupuje na scénu lyžování a možnost využít skipass v celém údolí. Bad Gastein a okolní sjezdovky se řadí mezi nejvýznamnější střediska zimních sportů.

V každém ročním období vás tu čekají překrásná přírodní panoramata a mnoho možností trávení volného času. Vycházkové trasy z města pak vedou podél potoka s mírným převýšením, a jsou tak vhodné i pro rodiny s dětmi a kočárkem. V okolí se můžete těšit na louky s domácími zvířaty, dětská hřiště i místní speciality. Region je vhodnou volbou pro rodinnou dovolenou po celý rok.

Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 51 tipů

Vysoké Taury: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Články, které by vás mohly zajímat

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s turistikou a wellness v Hotelu Sonnhof Rauris *** ve Vysokých Taurách

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s turistikou a wellness v Hotelu Sonnhof Rauris *** ve Vysokých Taurách

 • CESTOVNÍ DENÍK, OSOBNĚ OVĚŘENO
 • 31. 8. 2022

Vydejte se spolu s Jirkou, členem našeho Travelking týmu, do rakouských Vysokých Taur. Konkrétně do Hotelu Sonnhof Rauris ***. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s turistikou a wellness v Chalet Bellevue Alm ve Vysokých Taurách

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s turistikou a wellness v Chalet Bellevue Alm ve Vysokých Taurách

 • OSOBNĚ OVĚŘENO
 • 17. 8. 2022

Vydejte se spolu s Nikol, členkou našeho Travelking týmu, do rakouských Vysokých Taur. Konkrétně do Chalet MONDI Bellevue Alm ***. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Osobně ověřeno: Recenze pobytu v rakouských Vysokých Taurách v Hotelu Wasserfall ***

Osobně ověřeno: Recenze pobytu v rakouských Vysokých Taurách v Hotelu Wasserfall ***

 • OSOBNĚ OVĚŘENO
 • 23. 5. 2022

Vydejte se spolu s Kristy, členkou našeho Travelking týmu, do rakouského Národního parku Vysoké Taury. Konkrétně do Hotelu Wasserfall ***. Jaká byla cesta, ubytování, strava? A jaké skvělé výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Ochutnejte Rakousko region po regionu

Ochutnejte Rakousko region po regionu

 • GASTROTURISTIKA, CESTOVATELSKÉ RADY A TIPY
 • 20. 2. 2019

Rádi objevujete nové chutě, ale máte pocit, že v Rakousku vás nic nového nečeká? To byste o hodně přišli. V zemi Alp a horských jezer jedí hutné knedlíky, vyzrálé sýry, ale i vytříbené sladké dezerty. Ochutnejte s námi.