Plzeň: Tipy na výlet a zajímavá místa

Plzeň celosvětově proslavilo především pivo Pilsner Urquell, které se zde vaří již od roku 1842. V budově Pivovarského muzea začíná prohlídka Plzeňského historického podzemí, které bylo pod centrem města budováno od 14. století a které s délkou 20 km patří k nejrozsáhlejším v České republice. V historickém centru města se nachází barokní a renesanční domy i malebné uličky jako vystřižené ze středověku. Plzeňskému hlavnímu náměstí Republiky vévodí překrásná gotická katedrála sv. Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží v Čechách. Dalšími zajímavými místy jsou například muzeum loutek či interaktivní expozice Techmania s 3D planetáriem.

PlzeňNejoblíbenější výlet v lokalitě

Když se řekne Plzeň, většině z nás se vybaví světoznámé pivo, které z tohoto města pochází. Zjistěte přímo v pivovaru Plzeňský Prazdroj, jak se oblíbený zlatavý mok vyrábí a ochutnejte ho ještě dříve, než se uzavře do sudů. Po správném osvěžení si prohlédněte i historické centrum a obhlídku začněte na náměstí Republiky. Spatříte zde gotickou katedrálu sv. Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží v České republice. Při odchodu nepřehlédněte andílka na zadní straně katedrály - podle místních přináší štěstí a pokud se ho i dotknete, splní vám přání. Své kroky dále směřujte kolem renesanční radnice, moderní fontány a morového sloupu k dalším památkám - v Plzni jich je skutečně požehnaně.

Více informací

Hrad GutštejnNejoblíbenější výlet v lokalitě

Hrad Gutštejn leží nedaleko Konstantinových lázní. Byl založený na počátku 14. století a obývaný byl pouze do poloviny 16. století. Dnes můžeme obdivovat zříceninu, které dominuje mohutná válcová věž vysoká 25 metrů. Zřícenina se nachází uprostřed lesů s překrásnou přírodou a tajemnou pohádkovou atmosférou.

Více informací

Mapa tipů na výletcelkem3 tipů

Plzeň: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet