Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Plzeň: Tipy na výlet a zajímavá místa

Plzeň celosvětově proslavilo především pivo Pilsner Urquell, které se zde vaří již od roku 1842. V budově Pivovarského muzea začíná prohlídka Plzeňského historického podzemí, které bylo pod centrem města budováno od 14. století a které s délkou 20 km patří k nejrozsáhlejším v České republice. V historickém centru města se nachází barokní a renesanční domy i malebné uličky jako vystřižené ze středověku. Plzeňskému hlavnímu náměstí Republiky vévodí překrásná gotická katedrála sv. Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží v Čechách. Dalšími zajímavými místy jsou například muzeum loutek či interaktivní expozice Techmania s 3D planetáriem.

Plzeň Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Když se řekne Plzeň, většině z nás se vybaví světoznámé pivo, které z tohoto města pochází. Zjistěte přímo v pivovaru Plzeňský Prazdroj, jak se oblíbený zlatavý mok vyrábí a ochutnejte ho ještě dříve, než se uzavře do sudů. Po správném osvěžení si prohlédněte i historické centrum a obhlídku začněte na náměstí Republiky. Spatříte zde gotickou katedrálu sv. Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží v České republice. Při odchodu nepřehlédněte andílka na zadní straně katedrály - podle místních přináší štěstí a pokud se ho i dotknete, splní vám přání. Své kroky dále směřujte kolem renesanční radnice, moderní fontány a morového sloupu k dalším památkám - v Plzni jich je skutečně požehnaně.

Více informací

Pivovar Plzeňský Prazdroj v Plzni Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Plzeňský pivovar je jedním z deseti nejnavštěvovanějších turistických míst v České republice. A není se čemu divit – kdo by nechtěl poznat historii i současnost světoznámého ležáku? Vzhledem k tomu, že se dnes 70 % piv na světě označuje jako pils či pilsner, dal Pilsner Urquell jméno nejrozšířenějšímu druhu zlatavého moku. Návštěva plzeňského pivovaru je ovšem zážitkem nejen pro pivaře!

Během exkurze nahlédnete do historické i současné varny či do stáčírny, která se pyšní úctyhodnou kapacitou 120 000 lahví za hodinu, a patří tak k nejmodernějším v Evropě. Součástí je také smyslová expozice, kde je možné ochutnat suroviny, ze kterých se slavný ležák vyrábí. Projdete se také labyrintem historických sklepů, kde se i dnes Pilsner Urquell vaří tradiční metodou, kterou v roce 1842 zavedl Josef Groll. Vrcholem prohlídky je degustace nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell načepovaného přímo z dubových sudů z ručně tesaných sklepech.

Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 5 tipů

Plzeň: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí