Pivovar Plzeňský Prazdroj v Plzni

Plzeňský pivovar je jedním z deseti nejnavštěvovanějších turistických míst v České republice. A není se čemu divit – kdo by nechtěl poznat historii i současnost světoznámého ležáku? Vzhledem k tomu, že se dnes 70 % piv na světě označuje jako pils či pilsner, dal Pilsner Urquell jméno nejrozšířenějšímu druhu zlatavého moku. Návštěva plzeňského pivovaru je ovšem zážitkem nejen pro pivaře!

Během exkurze nahlédnete do historické i současné varny či do stáčírny, která se pyšní úctyhodnou kapacitou 120 000 lahví za hodinu, a patří tak k nejmodernějším v Evropě. Součástí je také smyslová expozice, kde je možné ochutnat suroviny, ze kterých se slavný ležák vyrábí. Projdete se také labyrintem historických sklepů, kde se i dnes Pilsner Urquell vaří tradiční metodou, kterou v roce 1842 zavedl Josef Groll. Vrcholem prohlídky je degustace nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell načepovaného přímo z dubových sudů z ručně tesaných sklepech.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Plzeň, Západní Čechy

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet