Užijte si pobyt ve zbrusu novém Atrium Fashion Hotel **** přímo v centru Budapešti a jen 220 m od nejbližší zastávky metra. Na dosah tak budete mít všechny památky, restaurace i lázně. V ceně balíčku je kromě ubytování v moderních pokojích se setem na přípravu kávy a čaje také snídaně formou bufetu.

O ubytování

Atrium Fashion Hotel Budapest **** se nachází v srdci Budapešti nedaleko slavných památek. Přijeďte objevit pestré krásy maďarské metropole při pobytu luxusním hotelu, ve kterém se snoubí klasická budapešťská architektura s moderním designem.

Jedna z nejznámějších budapešťských budov, bazilika sv. Štěpána, leží jen 2 km od hotelu. Z vyhlídkové věže baziliky si můžete město prohlédnout z ptačí perspektivy. Když budete pokračovat dál směrem k Dunaji, narazíte na impozantní budovu parlamentu neboli Országház (3,4 km), která je jednou z největších svého druhu na celém světě. Nejvíc významných památek je k vidění v Budínské čtvrti, do které se dostanete jednoduše tak, že přejdete visutý most Széchenyi (3 km). Zde můžete obdivovat například Budínský hrad (3,8 km), Rybářskou baštu (4 km) nebo umělecká díla v Maďarské národní galerii (3,8 km). Budínská čtvrť je spolu s břehy Dunaje součástí seznamu památek UNESCO.

Báječnou oázou klidu uprostřed hlavního města je Margaretin ostrov (4,5 km). Zde láká k návštěvě rozsáhlý park, letní divadlo i kino, koupaliště, japonská zahrada či termální lázně Palatinus (6,7 km). Na ostrově najdete dokonce 2 pamětihodnosti ze seznamu kulturního dědictví UNESCO. Jedná se o hudební fontánu, která po celý den předvádí světelnou show za doprovodu světově známých hudebních skladeb a secesní osmibokou vodárenskou věž, v níž se v současnosti pořádají různé výstavy a je zde i malá kavárna.

Maďarsko je vyhlášeným rájem lázeňské relaxace a několik skvělých termálních lázní je i v samotné Budapešti, která stojí na více než 120 minerálních pramenech. K nejoblíbenějším areálům patří lázně Széchenyi fürdő (3,7 km) a Gellért fürdő (3 km).

Kde budete spát?

Ubytováni budete v elegantně a moderně vybaveném dvoulůžkovém pokoji typu Standard s výhledem do klidného atria hotelu. Součástí vybavení je klimatizace, WiFi připojení, televize, fén, stolek s posezením a set na přípravu čaje a kávy. Samozřejmostí je vlastní koupelna se sprchovým koutem.

Na čem si pochutnáte?

Každé ráno pobytu si v hotelové jídelně pochutnáte na bufetové snídani s bohatým výběrem studených i teplých pokrmů a nápojů.

Atrium Fashion Hotel Budapest ****

Atrium Fashion Hotel Budapest ****

Csokonai u. 14 , Budapest
Maďarsko

+36 1/299-0777

reservation@mellowmoodhotels.com

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za 15 €/noc
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Parkování za 15 €/noc

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
1,5 km
Vzdálenost od moře
3 km
Zastávka
100 m

Tipy na výlet

Budapešť

BudapešťTip na výlet

Maďarská metropole je jedním z nejkrásnějších měst Evropy i světa, ve kterém je navíc v jako jediném velkoměstě na světě více než stovka termálních pramenů a studní. Rozhodně stojí za dlouhou návštěvu, a to nejen kvůli památkám, jako jsou Královský palác (nazývaný také Budínský hrad), budova parlamentu, Markétin ostrov (Margit-sziget) či Rybářská bašta, ale také kvůli bohatému kulturnímu životu, místním trhům, vyhlášeným restauracím a dalším turistickým lákadlům. Zmiňovaný Budínský hrad se nachází podél břehu Dunaje, který Budapeští protéká, a je společně s Andrássyho třídou zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Co byste v Budapešti rozhodně neměli vynechat?

  • Výšlap k Matyášovu chrámu s věží Rybářské bašty a s nádherným výhledem na město
  • Prohlídku majestátní budovy parlamentu a jeho okolí
  • Procházku na Markétin ostrov uprostřed Dunaje, který je jedním velkým, udržovaným parkem
  • Prozkoumání jedné z nejvýznamnějších ulic Budapešti, Váci utca, která je ukázkou měnících se architektonických stylů 19. a 20. století
  • Návštěvu některých z budapešťských lázní, například termálních lázní Széchenyi, kde se léčí revmatismus, poruchy pohybového, dýchacího a zažívacího ústrojí, artritida a neuritida a další
Více informací
Lázně Gellert
Lázně Gellert
Markétin ostrov
Markétin ostrov
Rybářská bašta
Rybářská bašta