Světoznámé termální lázně Hévíz budete mít jen na 15 minut chůze od ubytování. V útulných apartmánech s vlastní kuchyňkou a balkonem v Penzionu Főnix Club & Wellness Hévíz *** vás navíc čekají snídaně formou bufetu, neomezený vstup do hotelového wellness či malé občerstvení. V místní termální vodě se uvolní i ten největší workoholik.

O ubytování

Penzion Főnix Club & Wellness Hévíz *** se nacházejí v klidné vilové čtvrti jen 15 minut chůze od proslulých termálních lázní Hévíz. Město je známé díky největšímu biologicky aktivnímu přírodnímu termálnímu jezeru světa. Historickým centrem s farmářskými trhy se můžete procházet po malebné promenádě. Krásy okolní přírody a jezero Balaton (6 km) poznáte při výletech po mnoha značených turistických trasách. Blízko je to do Keszthely (5 km), kde najdete nádherný zámeček Festetic či zajímavá muzea, například marcipánu, hraček či vozů Cadillac.

Kde budete spát?

Ubytováni budete v apartmánu v jedné ze dvou budov hotelu. Většina apartmánů má balkon. Všechny apartmány jsou vybaveny ložnicí, obývacím pokojem s možností přistýlky a samostatnou koupelnou. Některé apartmány mají také kuchyň.

Na čem si pochutnáte?

V rodinné restauraci s terasou hotelu se můžete těšit na speciality maďarské i mezinárodní kuchyně, které doplňuje široký výběr místního vína. Podávají se zde snídaně i večeře formou bufetu Během je možné hlad i chuť zahnat některou z lahůdek à la carte.

Kde budete relaxovat?

Perfektní odpočinek si dopřejete v hotelovém wellness. Čeká na vás krytý bazén s panoramatickým výhledem na celý Hévíz i okolí a s teplotou vody kolem 28 °C. Nechybí ani vířivka a finská sauna. Den vám zpříjemní také bohatá nabídka masáží.

Főnix Club & Wellness Hévíz ***

Főnix Club & Wellness Hévíz ***

Dr. Babócsay utca 54. , Hévíz
Maďarsko

+36 83 200 298

fonixhotel.direkt@gmail.com

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za 385 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnitřní bazén
Vířivka
Sauna
Možnost procedur
Lázně
Restaurace

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
1,3 km
Vzdálenost od jezera
3 km
Zastávka
0,6 km

Tipy na výlet

Termální jezero Hévíz

Termální jezero HévízTip na výlet

Největší přírodní termální jezero ke koupání na světě a my jej máme (skoro) za humny! Maďarsko nabízí k odpočinku či dovolené mnoho krásných lázní a jezer, ale termální jezero Hévíz je naprosto jedinečné. Jezero je označeno národní přírodní památkou naprostým právem. Přilehlé městečko Hévíz, nacházející se jen pár kilometrů od Balatonu, je sice malé, ale za většími přepychovějšími lázeňskými městy rozhodně nezaostává. Tradice lázeňství se zde drží již od roku 1795 a může se pyšnit krásnou lázeňskou kolonádou, zahradami a dalšími lázeňskými atrakcemi.

V létě se teplota v jezeře vyšplhá až na 38 ºC a i v ty nejchladnější dny v roce si voda udrží 22–⁠24 ºC, i proto je možný celoroční provoz. Léčebná, mírně radioaktivní voda tryská z hloubky 38 metrů a je velmi bohatá na minerály. Přirozeně obsažené směsi minerálů zjemňují kůži, tlumí bolesti, jsou dobré proti zánětům a posilují pružnost chrupavek. I proto jsou zdejší vody jedny z nejlepších na léčbu revmatických obtíží a problémů s pohybovým ústrojím. Největší mimořádnost dodává vodě přítomnost radonu v tomto malém množství pozvolna vstupuje do lidského organismu, kde stimuluje hormonální tvorbu a pomáhá nervové soustavě lépe fungovat.

Otevírací doba jezera je každý den od 9:00 do 17:00 hodin. Celodenní vstupné zakoupíte za 6 000 HUF (cca 450 Kč).

Po návštěvě hévízského jezera se vydejte:

  • Na procházky do některého z místních krásných parků s lázeňskou, uklidňující atmosférou
  • Do historického kina, které promítá i v 3D
  • Na Rakócziho ulici, kde najdete fontánu s pitnou léčivou vodou
  • Obhlédnout nejzajímavější stavbu města, velký Kostel Ducha Svatého (Szentlélek templom), jehož stavba byla dokončena poměrně nedávno –⁠ v roce 1999. I přes moderní vzhled můžete najít na budově řadu neogotických prvků
  • Do severní části města Egregy s vinohrady a ochutnávkami vína
Více informací
Město Hévíz
Město Hévíz
Farmářský trh v Hévízu
Farmářský trh v Hévízu
Balaton
Balaton