Vydejte se do maďarské metropole a užijte si poznávání krásných historických památek, relaxační plavbu po Dunaji i lenošení v termálních lázních. O pohodlné ubytování se postará Hotel Gloria Budapest City Center *** umístěný přímo v centru města a balíčkem se snídaněmi formou bufetu, večeří formou 'all you can eat', welcome drinkem a neomezenou konzumací kávy a čaje.

O ubytování

Rodinný Hotel Gloria Budapest City Center *** se nachází v blízkosti centra Budapešti, blízko stanice metra (800 m) i autobusové zastávky. Vydejte se za dokonalým odpočinkem do termálních lázní Széchenyi (5 km) či do Gellértových lázní (5 km). Během pobytu v maďarské metropoli byste rozhodně neměli vynechat návštěvu Budínského hradu, Rybářské bašty či ikonické budovy parlamentu (7 km). Čtvrť Budínského hradu a malebné břehy Dunaje (3 km) plné restaurací, kaváren a muzeí jsou na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Kde budete spát?

Ubytováni budete ve dvoulůžkovém pokoji kategorie Standard Plus s manželskou postelí či dvěma oddělenými lůžky. Některé z pokojů mají klimatizace, všechny jsou vybaveny televizí, WiFi připojením, telefonem a vlastní koupelnou se sprchou a fénem. Na vyžádání je možné na pokoj umístit také lednici.

Na čem si pochutnáte?

V klimatizované restauraci, která je laděná do barokního stylu, si každé ráno pochutnáte na snídaních formou bufetu. Ochutnejte například místní maďarské speciality.

Budapešť Tip na výlet

Maďarská metropole je jedním z nejkrásnějších měst Evropy i světa, ve kterém je navíc v jako jediném velkoměstě na světě více než stovka termálních pramenů a studní. Rozhodně stojí za dlouhou návštěvu, a to nejen kvůli památkám, jako jsou Královský palác (nazývaný také Budínský hrad), budova parlamentu, Markétin ostrov (Margit-sziget) či Rybářská bašta, ale také kvůli bohatému kulturnímu životu, místním trhům, vyhlášeným restauracím a dalším turistickým lákadlům. Zmiňovaný Budínský hrad se nachází podél břehu Dunaje, který Budapeští protéká, a je společně s Andrássyho třídou zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Co byste v Budapešti rozhodně neměli vynechat?

  • Výšlap k Matyášovu chrámu s věží Rybářské bašty a s nádherným výhledem na město
  • Prohlídku majestátní budovy parlamentu a jeho okolí
  • Procházku na Markétin ostrov uprostřed Dunaje, který je jedním velkým, udržovaným parkem
  • Prozkoumání jedné z nejvýznamnějších ulic Budapešti, Váci utca, která je ukázkou měnících se architektonických stylů 19. a 20. století
  • Návštěvu některých z budapešťských lázní, například termálních lázní Széchenyi, kde se léčí revmatismus, poruchy pohybového, dýchacího a zažívacího ústrojí, artritida a neuritida a další
Více informací

Hotel Gloria Budapest City Center ***

Bláthy Ottó utca 22., Budapest
Maďarsko

+36 70 94 88 575

gloria@hotelgloria.com

Check In
od 14:00
Check Out
do 11:00
Domácí mazlíček
Mazlíček povolen za poplatek 10 €/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Parkování zdarma pro jedno auto/pobyt

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Restaurace
Dětské hřiště
Půjčovna kol
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
4,5 km
Vzdálenost od lázní
4,2 km
Zastávka
0,7 km
Aquapark
15,5 km